16.06.20

Emil Spišák z TUKE je Technológom roka 2019

Foto: TASR

AKTUALIZOVANÉ 

Pätica vedeckých pracovníkov si v utorok (16. 6.) prevzala v priestoroch Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave ocenenia Vedec roka 2019. 

Ocenenie vyhlásili Centrum vedecko-technických informácií SR, Slovenská akadémia vied a Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností.

V kategórii Technológ roka triumfoval Emil Spišák z Ústavu technologického a materiálového inžinierstva Technickej univerzity v Košiciach. Ocenenie získal za návrh a realizáciu Prototypového a inovačného centra Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach, ako technologickej základne na realizáciu výsledkov vedeckovýskumnej činnosti zamestnancov a študentov Technickej univerzity v Košiciach a ich transfer do priemyselného zázemia Slovenska.

Profesor Spišák celú svoju vedeckovýskumnú činnosť orientoval na strojárske technológie a materiály. Riešil množstvo výskumných úloh, expertíznych posúdení technologických procesov a ich vplyv na porušenie strojových zariadení. Uznanie mu už udelilo aj množstvo slovenských a zahraničných organizácií.

Cieľom podujatia je profesionálne a spoločensky vyzdvihnúť najvýznamnejšie osobnosti vedeckého života, ako aj najlepšie dosiahnuté výsledky vo vede a výskume na Slovensku.

Vedcom roka sa stal Peter Skyba z Ústavu experimentálnej fyziky SAV v Košiciach. Viac informácií o ňom prinesieme v niektorom z ďalších vydaní KOŠICE:DNES.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Vedci roka 2019

Emil Spišák z Ústavu technologického a materiálového inžinierstva Technickej univerzity v Košiciach
- Peter Skyba z Ústavu experimentálnej fyziky SAV
- Cyril Rajnák z Fakulty prírodných vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave
- Ján Híveš z Fakulty chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity
- Dušan Galusek z Centra pre funkčné a funkcionalizované sklá Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne
 

Čítajte viac: tuke ocenenia

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím