25.10.20

Farár pozýval ľudí na nočnú omšu. Zasiahla polícia

Foto: FB Polícia Slovenskej republiky

Polícia v nedeľu nadránom preverovala, či bola skutočne zrušená omša v Šulekove, miestnej časti Hlohovca, ktorú tamojší kňaz avizoval slúžiť o 4. hodine. Pozvánku pre veriacich zverejnil na sociálnej sieti. Policajti podľa krajskej policajnej hovorkyne v Trnave Márie Linkešovej kňaza navštívili a požiadali ho, aby rešpektoval nariadenie vlády a aj odporúčanie cirkvi. Následne omšu zrušil.

Podľa vyjadrenia Linkešovej verejné slávenie bohoslužieb pre zákaz vychádzania Konferencia biskupov Slovenska pozastavila. „Polícia žiada veriacich, aby najmä vo vlastnom záujme z dôvodu ochrany vlastného zdravia rešpektovali opatrenia vlády a podľa slov arcibiskupa Stanislava Zvolenského napomohli tak spoločnému dobru,“ doplnila.


Foto: FB Polícia Slovenskej republiky

FARÁR CEZ FACEBOOK POZÝVAL ĽUDÍ RÁNO NA OMŠU: POLICAJTI VČAS ZASIAHLI Plánovaná omša, ktorá mala byť dnes o 04.00 hod....

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Nedeľa 25. októbra 2020


Ozval sa aj primátor 

Na veriacich apeloval aj primátor Hlohovca, ktorý neodporúčal opúšťať obyvateľom obce ich domovy.

„Sme uprostred spod kontroly sa vymykajúcej pandémie. Zvážte, či je účasť na takomto podujatí rozumná. A pána farára prosím, nerobte to. Buďme zodpovední k sebe aj druhým, čím skôr epidémia prehrmí, tým skôr sa budeme môcť vrátiť k normálnemu životu,“ napísal primátor na sociálnej sieti.

reklamná správa
 

(TASR)

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Čítajte viac: slovensko kostol

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím