07.08.19

Finančník Dávid Gedeon ostáva za mrežami

foto: Instagram DG
Ferko
Ľubomír Ferko
redaktor
Zdieľať článok:

Finančník Dávid Gedeon, ktorého pred troma týždňami zadržala polícia, sa zatiaľ na slobodu nedostane. Rozhodol o tom v stredu košický krajský súd.

Dávida Gedeona vyšetrovateľ po zadržaní obvinil zo zločinu podvodu a prečinu neoprávneného podnikania. Podľa doterajších informácií mal prostredníctvom svojej českej spoločnosti NLF Invest, a. s., vylákať desiatky tisíc eur od tichých spoločníkov na investovanie v oblasti vyhľadávania a podpory start-upov pre spoločnosť NLF Limited, sídliacu na Cypre, ktorú tiež sám založil.

Peniaze však na zmluvou určený účel neinvestoval, ale mal nimi vyplácať sľubované nereálne vysoké výnosy už získaných tichých spoločníkov dosahujúce až 60 percent ročne. Zároveň sponzoroval napríklad futbalové kluby či koncertné turné Katky Knechtovej.

Okresný súd Košice-okolie po obvinení D. Gedeona rozhodol, že bude stíhaný väzobne.

reklamná správa

Stiahnite si prvú kartu výhod v mobile na Slovensku

S aplikáciou NAŠAKARTA v Beauty expert zlava na služby 10%

Zistite viac
 

Podľa hovorcu košických prokurátorov Milana Filička bola dôvodom väzby obava, že by mohol mariť objasňovanie dôležitých skutočností a obava, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti. 

Obvinený finančník však podal proti uzneseniu o väzbe sťažnosť, o ktorej musel rozhodnúť odvolací súd. „Krajský súd v Košiciach v trestnej veci Dávida G. zamietol jeho sťažnosť proti uzneseniu Okresného súdu Košice-okolie o jeho väzbe,“ informovala nás hovorkyňa košických súdov Anna Pančurová. 

Obvinili ho z podvodu a neoprávneného podnikania

Viac k téme

23.07.19
Obvinili ho z podvodu a neoprávneného podnikania

Čítajte viac: sudy kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím