20.05.20

Fitká majú byť zatvorené, ale Košičania našli „dieru“ v systéme

Foto: bf

Silní muži aj ženy mali od pondelka (18. 5.) hlavu v smútku. V rámci uvoľňovacích opatrení totiž Úrad verejného zdravotníctva nepovolil otvoriť posilňovne a fitnescentrá. Okrem toho, že ich môžu využívať športové kluby. 

Úrad verejného zdravotníctva vo svojom opatrení k 20. máju udelil výnimky pre športovcov. Hoci v úvode sa jasne hovorí, že uzatvorené majú byť športové zariadenia vrátane fitnescentier, výnimku dostali podľa bodu štyri „vnútorné telovýchovno-športové zariadenia na účely tréningov pre športové kluby.“

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac
 

Registrácia na počkanie

Sieť posilňovní Baddy fitness sa preto v utorok rozhodla, že svoje dve fitnescentrá na Terase a Sídlisku Ťahanovce otvorí. Na sociálnej sieti uviedla, že svoje fitká otvára v súlade s nariadením vlády pre všetkých členov športových klubov. „Bezplatná registrácia do nášho športového klubu bude prebiehať na počkanie na recepcii fitka.“ 

Zároveň uviedli, že sa nebudú dať využívať sprchy a šatne, a že športovec nemusí mať prekryté ústa a nos. Pokúšali sme sa zistiť, do akého športového klubu sa návštevníci fitka zapisovali, koľko členov má ich športový klub... ale na e-mail ani chat prevádzkovateľ posilňovne nereagoval.

„Myslenie ľudí je neuveriteľné, robia všetko preto, aby obišli pravidlá hry, ktoré sú tu nastolené,“ povedala pre KOŠICE:DNES Katarína Strmenská z RÚVZ Košice na margo postupu Baddy fitness.

Veľmi nebezpečné

Minister zdravotníctva Marek Krajčí pritom v stredu pre TASR vyhlásil, že fitnescentrá sú rizikové a s uvoľňovaním opatrení tu ešte musíme počkať. „Vo fitnescentrách v uzavretom priestore sa zhromaždia ľudia, ktorí cvičia a ‚hyperventilujú‘. Bez ohľadu na koronakrízu, všetci tam dýchame vzduch, ktorý si vydýchame. Ide o veľmi rizikové miesta, kde je prítomný aerosól. Športovať s ochranným rúškom je extrémne náročne a bez rúška by to bolo veľmi nebezpečné,“ vysvetlil.

O prípadnom otvorení fitnescentier v rámci ďalšieho uvoľňovania protiepidemiologických opatrení by sa malo hovoriť 3. júna. V stredu to pre tlačovú agentúru uviedol štátny tajomník ministerstva školstva Ivan Husár.

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím