09.05.16

FOTO UDALOSŤ: Hlavnú ovládli deduškovia na kolesách

Okolie budovy Štátneho divadla Košice počas víkendu ovládli deduškovia na dvoch i štyroch kolesách. Nablýskané karosérie áut a motoriek v rámci už tradičného podujatia Cassovia retro v rámci osláv Dňa mesta Košice prilákali na Hlavnú ulicu tisíce ľudí. Obdivovaniu, foteniu a nakrúcaniu nebolo konca-kraja. K tradičným lákadlám tohto roku niečo pribudlo - výstava historických motorových píl a kočíkov. Skvelú náladu nezničil ani hodinový silný dážď.  Vyrovnaný rad dvojkolesových tátošov s historickou hodnotou musel potešiť srdce každého milovníka motoriek.   Cassovia Retro2   Záujem najmä starších divákov si získal vystavený motor značky L. Benz & spol. Rok výroby majiteľ neudáva. Takéto naftové motory poháňali napríklad mláťačky na dedinách počas žatvy.  
Cassovia Retro1
  Veterán obľahnutý obdivovateľmi, to bol typický víkendový obrázok na Hlavnej. Veľkej pozornosti sa tešil aj tento automobil značky Aero 500, ktorý vyrobili v automobilke v českých Vodochodoch ešte v roku 1929.  
Cassovia Retro5
  K veteránom určite patrí štýlový GAZ 69 sovietskej výroby. Cesty brázdi už od roku 1954. Podľa majiteľa toho však veľa nenajazdil, pretože patril jednotkám Ľudových milícií v Banskej Bystrici. A tí s ním najazdili len 8-tisíc kilometrov.   Cassovia Retro3   Novinkou boli exponáty - historické kočíky aj staré motorové píly.  
Cassovia Retro6
  Neodmysliteľnou súčasťou stretnutia automobilových veteránov sú dobové kostýmy posádok, napríklad aj majiteľov tohto Opela.  
Cassovia Retro4
 
Pozrite si video záznam z udalosti Cassovia retro na našom Facebooku

 

Foto: Iveta Vaculová
 Ľubomír Ferko

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím