02.06.16

FOTO UDALOSŤ: Pichľavé kráľovstvo kaktusov očarí každého

Kaktusy majú svoju pôvodnú domovinu v najrôznejších miestach všetkých svetadielov. Vy však nemusíte cestovať po svete. Pichľavú krásu kaktusov si môžete prísť pozrieť do veľkej sály Regionálneho centra mládeže v Centre voľného času na Strojárenskej 3 ešte do zajtrajšej 16. hodiny. Okrem toho, že si rastlinku môžete na výstave kúpiť, dozviete sa veľa zaujímavého okolo pestovania týchto sukulentov. Milan Matejovský je kaktusár, ktorý o tejto pichľavej krásne vie veľmi veľa. Záujemcom poradí, ako sa o sukulenty starať, ako ich polievať či rozmnožovať. S veľkou obľubou pestuje hlavne hrebeňové formy týchto zaujímavých rastlín.   kaktusy   Aj kaktusy sa dajú rozmnožovať v domácom prostredí. Jeden sa priloží k druhému, na chvíľu sa takto upevnia gumičkou. Vnútorné žilky sa prepoja a kaktus vám bude robiť radosť dlhé roky.  
kaktusy
  Nie, nepomýlili sme sa, aj toto je kaktus. Tak isto je ich na svete veľa druhov. Niektoré majú iba mäsité listy, iné zas aj pichliače.  
kaktusy
  Z Južnej a Severnej Ameriky pochádzajú tieto tri rastliny. Sú to hrebeňové formy kaktusov, ktorých výhonky sa ukladajú jeden na druhý. „Vlasy“ ich zas ochraňujú pred vetrom.   kaktusy   Echinocereus pochádza z Mexika. Dokáže prečkať aj mrazy do -15 °C, ale musí to byť zima suchá. Je jedným z prvých kaktusov, ktorý kvitne na jar.  
kaktusy
  Živé kamene majú svoju domovinu v Južnej Afrike. Pripomínajú tvarom kamene a patria medzi druhy rastúce v lete aj v zime. Dokonca tolerujú úplné vynechanie zálievky.  
kaktusy
  Foto: Veronika Janušková    

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím