18.12.19

Fotografie, ktoré trhajú srdce. Z prešovského paneláka ostali ruiny

Foto: Marek Čurilla

Šiesty december 2019 otriasol celým Slovenskom. Výbuch plynu v bytovom dome na Mukačevskej 7 v Prešove sa zapíše do tragickej histórie našej krajiny. Pri výbuchu plynu zahynulo 7 ľudí a jeden človek je nezvestný. Desiatky rodín z bytovky prišlo o strechu nad hlavou. 

V pondelok (16. 12.) začala česká firma s asanáciou bytovky. Ťažké stroje sa zahryzli do výbuchom zničeného domu a z veľkého paneláka sa stala len hromada trosiek. Vďaka vysokému a profesionálnemu nasadeniu, firma svoje likvidačné práce ukončila už dnes (18. 12.).

Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, „vďaka enormnému úsiliu ôsmych pracovníkov sa podarilo prvú fázu asanácie bytového domu zvládnuť v rekordne krátkom čase – za tri dni“.

Pozrite si fotogalériu a časozberné video z búrania bytového domu na Mukačevskej 7. Zdroj foto/video: Marek Čurilla eventguru.sk

reklamná správa

Všade dobre, v KLASE najvýhodnejšie!

Každý týždeň prinášame super ceny na obľúbené výrobky. ŠETRITE S KLASom!

Zistite viac

(JH, SŠ)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím