05.04.16

FOTO+VIDEO: Učitelia sa pripomenuli novému ministrovi

Protestná bubnovačka učiteľov košických základných a stredných škôl sa začala na Hlavnej ulici pri Dolnej bráne po štvrtej popoludní. Pedagógovia ňou symbolicky inaugurovali nového ministra školstva Petra Plavčana.   
Zmyslom protestu malo byť pripomenutie ministrovi, že učitelia sú v štrajkovej pohotovosti a ich požiadavky stále neboli splnené. Rôzne tympany, kongá a bubny sa rozozvučali pod rukami pedagógov a ich žiakov. Podobné akcie v rovnakom čase sa odohrali aj v Bratislave a v Ružomberku.
 
img_6249
 
Iniciatíva košických učiteľov spúšťa aj webovú stránku, na ktorej budú monitorovať všetky kroky smerujúce k splneniu požiadaviek pedagógov.
“Učitelia už pre tento štát niečo urobili. Teraz je na rade vláda, aby urobila niečo pre nich. Bude na to mať sto dní, počas ktorých budeme, obrazne povedané, stáť za ministrom, hlavne v zmysle kontroly. Ak požiadavky splnené nebudú, sme odhodlaní spustiť ostrý štrajk,” vyjadril sa Viktor Pončák zo spomínanej iniciatívy.
Na bubnovačke sa zúčastnili najmä mladí učitelia. “Veríme, že táto akcia má zmysel. Už nikto nemôže povedať, že sme spolitizovaní, že chceme niekomu poškodiť pred voľbami. Ale pripomenúť, že nie sme spokojní s terajším stavom, musíme hneď od začiatku,” myslí si vysokoškolská pedagogička Alžbeta Bojková. V rovnakom zmysle sa vyjadrovali aj ďalší učitelia, ktorých sme oslovili.
 
img_6204
img_6276
IMG_0685
  Foto a Veronika Janušková, Matej Šulc  

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím