14.08.19

Futbalista sa cíti byť nevinný

ilustračná foto: Veronika Janušková

V stredu sa na Okresnom súde Košice II začalo hlavné pojednávanie s Jánom Lesniakom. Prokurátor mu kladie za vinu, že 26. januára 2018 na Piešťanskej ulici sa vtedy 18 ročný futbalista plne nevenoval riadeniu motorového vozidla, čím spôsobil dopravnú nehodu s ťažkým ublížením na zdraví.

„Je mi ľúto čo sa stalo, ale cítim sa nevinný," vypovedal pred sudkyňou obžalovaný, v súčasnosti hráč druholigového FC Košice.

Poškodená Mária v podvečerných hodinách vyberala z ľavých bočných dverí pozdĺž cesty zaparkovaného Volkswagenu Sharan nákup. Pravá predná časť Lesniakovho auta zachytila posuvné dvere na jej aute, ktoré sa odtrhli a žene spôsobili zranenia s dobou liečenia viac ako 42 dní.

„Nevidela som žiadne prichádzajúce auto, vodič ma navyše musel vidieť, keďže som mala na topánkach reflexné prvky," uviedla poškodená pred súdom.

Kozákov vnuk autom ťažko zranil ženu. Je nám to ľúto, vraví otec futbalistu Ján Lesniak

Viac k téme

28.01.18
Kozákov vnuk autom ťažko zranil ženu. Je nám to ľúto, vraví otec futbalistu Ján Lesniak
 

Vyhýbal sa autu 

Lesniak sa na úzkej ceste vyhýbal protiidúcemu automobilu a rýchlosť jeho auta neprekročila dvadsať kilometrov za hodinu. Poškodenú stojacu pri vozidle nevidel. „Príde znalec z odboru dopravy, znalec z odboru zdravotníctva a svedok, ktorý zatiaľ nebol predvolaný a to je ten oprotiidúci vodič," povedal obhajca obžalovaného Ivan Vanko.

Ďalšie pojednávanie sudkyňa vytýčila na 16. október 2019.

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac
 

Čítajte viac: kosice sud

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím