09.03.20

Gymnazisti vymysleli unikátny čistiaci prostriedok

foto: REN Slovakia

Tretiaci z Gymnázia Poštová sa rozhodli dobiť trh s čistiacimi prostriedkami. Začali vyrábať produkt, ktorý je prírodný, ekologický a dá sa použiť v rôznych situáciách.

Podnikateľský plán vznikol v rámci predmetu Aplikovaná ekonómia, v ktorom si žiaci vytvoria študentskú firmu a vymyslia si svoj vlastný biznis. Nápad na tuhý čistič vznikol náhodou.

„Jednému z členov našej firmy sa v aute rozlial čistiaci prostriedok a musel to potom dlho čistiť,“ vysvetli Alex, ktorý vo firme REN Slovakia zodpovedá za marketing. Začali preto na trhu hľadať produkt, pri ktorom by sa to stať nemohlo. Keďže nenašli žiadnu alternatívu, ktorá by nebola škodlivá pre človeka a prírodu, rozhodli sa ho vyrobiť.

foto: REN Slovakia
Tuhý čistič vyrábajú žiaci sami vo voľnom čase. foto: REN Slovakia

Odstráni aj vodný kameň

Po rôznych experimentoch a konzultáciách s chemičkou vytvorili produkt TUČI. Študenti ho vyrábajú sami, len z prírodných látok, kyseliny citrónovej, sódy bikarbóny a prírodných esenciálnych olejov, ktoré mu dodávajú vôňu. Aktuálne sú k dispozícii vôňa citrónu, hrozna, vanilky, levandule.

Ako nám vysvetlili zástupcovia firmy, TUČI sa dá použiť pri ručnom umývaní riadu v teplej aj studenej (buď sa rozpustí vo vode alebo sa rozotrie na špongiu), ako aj v umývačke riadu. Vyčistiť sa ním dá aj oblečenie, štetce na mejkap či maľovanie alebo odstrániť vodný kameň z rýchlovarnej kanvice.

Produkt sa dá kúpiť online na webstránke firmy alebo v tzv. bezobalových obchodoch v Košiciach a Bratislave.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím