26.07.20

Rybačka neďaleko Košíc sa skončila vraždou

foto: FER

 AKTUALIZOVANÉ 

Sobotnú večernú idylku rybárov pri gečianskom jazere narušila tragická udalosť. Po hádke pri jednom z karavanov zomrel 30-ročný muž z Košíc.

Časť brehov štrkoviska od obce Čaňa celé leto lemujú obytné prívesy, ktoré tam doviezli najmä rybári z Košíc. Pri rybačke sa tu často popíja a práve alkohol sa podľa miestneho obyvateľa, s ktorým denník KOŠICE:DNES hovoril, podpísal aj pod smrť 30-ročného muža.  

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, papriky, feferónky, uhorky či zemiaky. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac
 

Záchranári: Nedalo sa mu pomôcť 

Podľa informácií zdravotníckych záchranárov v sobotu večer dostali hlásenie, že pri jazere v Čani je zranený človek. Na mieste zistili, že 30-ročný Lukáš z Košíc má v hrudníku dve bodné rany, jedna zasiahla pľúca a jedna priamo srdce. 

Nedokázali mu už pomôcť, nejavil žiadne známky života a pokusy o jeho oživenie by boli zbytočné. 

Pri ich príchode už boli na mieste policajti. Podľa informácií denníka KOŠICE:DNES neďaleko vodnej plochy zadržali šesťdesiatnika Milana, ktorý býva tiež v Košiciach.

Dôvodom by malo byť podozrenie, že práve on Lukášovi zasadil smrteľné rany.

Svedok: Konflikt pre banalitu

Čo sa vlastne pred karavanom útočníka stalo? „Lukáš prišiel večer, mal už dosť vypité, a Milan na tom bol podobne. Pohádali sa pre úplnú hlúposť. Lukáš vytiahol poslednú cigaretu z balíčka a chcel ho zahodiť. Pýtal sa, kde majú nejaké vedro na smeti, a keď mu povedali, že hocikam, povedal niečo, čo Milan považoval za urážlivé. Potom sa do seba pred karavanom pustili a zrazu Lukáš vykríkol a videl som, že má zakrvavenú hruď,“ opísal svedok.

Podľa jeho slov Milan začal kričať, aby zavolali záchranku, a hneď na to ju zavolal sám. Podľa svedka Lukášovu smrť veľmi ťažko niesol jeho otec, ktorý by mal byť bývalým policajtom a na vlastné oči videl, ako sa všetko zomlelo.

Stíhanie pre vraždu 

Polícia v nedeľu (26. 7.) len potvrdila, že v jednej z obcí v okrese Košice-okolie došlo k násilnej smrti muža.

„Vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy. Osoba, ktorá je z tohto skutku podozrivá, bola zadržaná a umiestnená do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ vykonáva potrebné úkony smerujúce k vzneseniu obvinenia,“ povedala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová. 

Dodala, že viac informácií poskytne polícia vtedy, keď to dovolí procesná situácia.

reklamná správa

Jedinečný gastronomický zážitok!

Skvelá ázijská kuchyňa. Jedlá z tých najkvalitnejších surovín nájdete v Koshi Sushi

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím