06.11.18

Havária áut v Košiciach paralyzovala dopravu

foto: Iveta Vaculová

Dopravná nehoda pri Crow aréne paralyzovala križovatku ulíc Kostolianska – Národná trieda – Vodárenská – Pod Hradovou.

Zrazili sa tam automobily Opel a Subaru a na miesto prišli hasiči a dopravu riadili policajti, no napriek tomu sa tvorili kolóny, najmä z Kostolianskej ulice.

Na spomínanej križovatke je katastrofálny stav s dopravou už niekoľko rokov. Výkup pozemkov postupuje pomaly. Už od roku 2007 sa tam uvažuje s s kruhovou križovatkou a o deväť rokov neskôr došlo k aktualizácii projekčného riešenia stavby.

Pre nevysporiadané pozemky nie je možné rátať ani s alternatívou, aby tam bola nainštalovaná cestná svetelná signalizácia, ktorej náklady vyčíslili na 20-tisíc eur.

reklamná správa
 

Foto: Iveta Vaculová
(HKL)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím