30.01.17

Havária v historickej budove Štátneho divadla Košice

Foto: Veronika Janušková
DNES
Zdieľať:

Dlhotrvajúce mrazy v Košiciach sa počas posledného víkendu podpísali pod haváriu na radiátorových výmenníkoch tepla v zariadení vzduchotechniky v Historickej budove Štátneho divadla Košice. Ako dnes informoval agentúru SITA riaditeľ divadla Peter Himič, havária nastala v sobotu okolo sedemnástej.

Porucha má závažný charakter - poškodila vykurovanie priestoru hľadiska, preto museli dočasne uzatvoriť historickú budovu. V nedeľu sa nehralo predstavenie Chrobák v hlave a zrušené je aj predstavenie baletu Labutie jazero v utorok 31. januára.

Ako uviedol Himič, porucha si vyžaduje rozsiahlu opravu, ktorú však nie je možné uskutočniť v krátkom čase. V týchto hodinách diagnostikujú stav a následne bude známy rozsah poškodenia. Na odstránení havárie na zariadení VZT pracuje odborná firma.

ŠD Košice bude informovať verejnosť o ďalšom postupe v utorok 31. januára.Na Malej scéne sa inscenácie uvádzajú bez obmedzenia a rovnako je otvorená aj denná pokladnica divadla. 

 

(SITA)
Foto: Veronika Janušková

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím