31.01.17

Haváriu v historickej budove Štátneho divadla odstránili

Foto: Veronika Janušková
Fedorová
Janka Fedorová
redaktor
Zdieľať:

Haváriu, ktorá v sobotu poškodila výmenníky tepla v zariadení vzduchotechniky v budove Štátneho divadla Košice, čiastočne odstránili. Dnes by už mali hrať v plnom režime podľa repertoáru. 

Historická budova má dva systémy vykurovania. Radiátorový vykuruje miestnosti okolo divadelnej sály a javiska. Hľadisko a javisko zásobuje teplom vzduchotechnické zariadenie. Práve to utrpelo značné škody, keď mráz poškodil výmenníky tepla, ktoré praskli a voda z nich čiastočne vytiekla. Haváriu zaznamenal technik divadla pred sobotňajším večerným predstavením. „Zistil pokles tlaku. Situáciu sme okamžite začali riešiť,“ povedal riaditeľ divadla Peter Himič. Tvrdí, že vďaka tomu nedošlo k poškodeniu radiátorov a vytečeniu celého systému. 

Foto: Veronika Janušková
Foto: Veronika Janušková

Natlakovanie systému 

Momentálne prebiehajú kontrolné práce, po nich budú tlakovať systém a kontrolovať prevádzku. Od prvého februára pokračujú podľa pôvodného repertoáru a programu. „Podľa našich prepočtov môžeme garantovať, že večerné predstavenie bude v štandardnom diváckom komforte,“ ubezpečuje Himič.

Odstránením poruchy práce nekončia. Po oteplení je v pláne rekonštrukcia vzduchotechniky. 

Foto: Veronika Janušková
Foto: Veronika Janušková

Foto: Veronika Janušková

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím