13.03.19

Hľadajú mladých autoopravárov

foto: Veronika Janušková

Súťaž Autoopravár Junior 2019 ponúka žiakom stredných odborných škôl príležitosť zmerať si svoje sily a otestovať vedomosti, ktoré nadobudli v škole alebo u svojho zamestnávateľa. Oblastné kolo bolo včera v Košiciach.

Hlavným cieľom súťaže, ktorú vyhlásil Cech predajcov a autoservisov SR, je propagácia remesla autoopravár medzi širokou verejnosťou a prepojenie zamestnávateľov so školami. 

„Aktuálne máme do súťaže zapojených približne 970 žiakov. Košice boli historicky prvé, ktoré mali celú triedu autoopravára, minulý rok skončilo 20 chlapcov v duálnom systéme vzdelávania. Snažíme sa procesy vylepšovať tak, aby sme dotiahli na trh práce kvalitných absolventov,“ uviedol pre KOŠICE:DNES Matej Kováč, tajomník Cechu predajcov a autoservisov SR.

reklamná správa

Oblastné kolo bolo včera na pôde firmy Tempus Car v Košiciach. „Už tri roky spolupracujeme so Strednou odbornou školou automobilovou v Košiciach, v rámci duálneho vzdelávania máme v programe aktuálne 14 študentov. Snažíme sa z nich vychovať našich budúcich zamestnancov - mechanikov, autoklampiarov a autolakovačov,“ spresnila ďalšie informácie pre KOŠICE:DNES Katarína Čemová, riaditeľka spoločnosti Tempus Car Košice. 

Foto: Veronika Janušková
(HD)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím