16.05.18

Hlboké diery na Komenského už opravujú

foto: Veronika Janušková

Len niekoľko mesiacov po skončení modernizácie električkovej trate na Komenského ulici sa objavili na opravenej ceste dve hlboké diery.

Jamy vznikli priamo na križovatke Komenského a Chalupkovej ulice. V pondelok sme ich našli v pravom jazdnom pruhu v smere od Námestia Maratónu mieru k budove okresného úradu. Vozovka vyzerala, akoby sa doslova prepadala do prázdneho priestoru. 

reklamná správa

V pondelok sme na problém upozornili mesto, ako správcu komunikácie, a pýtali sme sa, či oprava spadá do záruky stavbárov v rámci modernizácie električkovej trate (MET). Už včera sa na mieste objavili odborníci s cestárskymi strojmi a miesto rozkopali. „Poslali nás zistiť, čo sa vlastne stalo, čo mohlo pod asfaltom prasknúť, že sa vytvorili také diery,“ dozvedeli sme sa od pracovníkov. Či bude opravu financovať mesto, alebo zhotoviteľ stavby MET, sme sa zatiaľ nedozvedeli.

foto: veja
foto: veja
foto: vja
foto: veja
Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím