17.04.19

Hokejový šampionát v Košiciach ovplyvní dopravu

ilustračné foto: Veronika Janušková

 AKTUALIZOVANÉ 

Prípravy na majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré sa začnú už o tri týždne, vrcholia. Šampionát výrazne ovplyvní aj dopravu v meste. V okolí Steel Arény musia vodiči rátať s obmedzeniami. 

Dva dni pred začiatkom MS uzatvoria Kukučínovu ulicu pred Kulturparkom, na ktorej bude počas celého šampionátu zóna pre peších na vstup a výstup z fanzóny. Od 9. mája bude uzavretá aj Nerudova ulica a vstup bude povolený iba obyvateľom s rezidentskou kartou. Počas zápasových dní obmedzia dopravu štyri hodiny pred podujatím aj na uliciach Žižkova a Jánošíkova, kde taktiež umožnia vjazd len rezidentom. 

reklamná správa

Stop hodinu pred zápasom

Dopravu v okolí štadióna bude pred a po zápasoch kvôli zvýšenému počtu chodcov regulovať dopravná a mestská polícia. Ako informoval riaditeľ Krajského dopravného inšpektorátu v Košiciach Rastislav Plavčan, každý zápasový deň zhruba hodinu pred zápasom uzatvoria cestnú premávku v okolí Steel Arény. Pôjde o Štúrovu ulicu od križovatky s Kuzmányho až po križovatku s Dunajskou a Idanskou, a časť Toryskej ulice. Uzávierky budú trvať do začiatku zápasu, keď už budú ľudia na štadióne. „Po skončení zápasu pravdepodobne dopravu opäť krátkodobo uzavrieme,“ dodal Plavčan. Obmedzenia sa nebudú týkať autobusových a električkových liniek. 

Záchytné parkoviská

Návštevníci, ktorí do Košíc prídu vlastným autom, ho budú môcť nechať na záchytnom parkovisku. Mesto ich v spolupráci s obchodnými centrami zriadi sedem. Šesť z nich bude bezplatných, súkromné a spoplatnené bude pred hádzanárskou halou na Alejovej. Celkovo bude k dispozícii takmer 1 300 miest. Pre zájazdové autobusy vyhradia jeden jazdný pruh na Popradskej ulici pri OC Kaufland s kapacitou 10 miest. V prípade potreby budú ďalšie autobusy smerovať do blízkeho areálu DPMK. 

Na každom záchytnom parkovisku bude infopoint, kde budú brigádnici a dobrovoľníci návštevníkov informovať o možnostiach dopravy na štadión prostredníctvom MHD. Okrem navigovania budú v spojení s mestskou políciou poskytovať informácie o obsadenosti parkovacích miest. 

Miesta v parkovacom dome vedľa Steel Arény budú vyhradené pre organizátorov šampionátu a medzinárodnú hokejovú federáciu. Pre rezidentov bude k dispozícii 90 miest. 

reklamná správa

Na zápas s MHD zadarmo

Domáci obyvatelia aj návštevníci mesta, ktorí majú zakúpenú vstupenku na zápas, budú mať v daný deň MHD zadarmo. „Vyzývam všetkých, aby, ak sa dá, využili mestskú hromadnú dopravu. Bude premávať pravidelne, v dostatočnom počte a zabezpečí najbližšie spojenie k Steel Aréne,“ uviedol riaditeľ dopravy DPMK Roman Danko. 

Bežné spoje hromadnej dopravy budú počas šampionátu posilnené, DPMK zavedie aj mimoriadne linky. Jednou z nich bude zrýchlený autobusový spoj X, ktorým sa cestujúci za 10 minút dostanú z novozriadenej zastávky na záchytnom parkovisku pri hypermarkete Tesco k Steel Aréne a opačne. Kyvadlovú dopravu od OC Optima k Steel Aréne bude zabezpečovať električka č. 5, ktorá bude ďalej pokračovať na Staničné námestie. 

Záchytné parkoviská pri nákupných centrách 

  • Trasa z Prešova: OC Metro - 200 miest, Hypermarket Tesco - 80 miest
  • Trasa z Rožňavy: OC Kaufland, Popradská - 50 miest, OC Hornbach, Moldavská cesta - 90 miest, OC Optima, Moldavská cesta - 400 miest
  • Trasa z Milhosti, Kechneca, Sene: OC Cassovia - 250 miest 
  • Strážené platené parkovisko: pri Hádzanárskej hale (Alejová) - 210 miest (HUN)

 

Veronika Hunyadiová

reklamná správa

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím