12.12.18

Hovorca mesta má novú prácu

foto: Veronika Janušková

Nové zamestnanie už má Jozef Marko, vedúci referátu styku s verejnosťou a médiami. Na magistráte pôsobil osem rokov. 

Od 1. januára sa bude venovať lesníckej publicistike a komunikácii. Vracia sa do svojho odboru, pretože má vyštudovanú Lesnícku fakultu Vysokej školy poľnohospodárskej v Brne.

„Po štátnom podniku Lesy SR a holdingu Less budem pôsobiť v spoločnosti LESmedium, ktorá sídli v mojom rodnom meste, v Považskej Bystrici,“ napísal v statuse na sociálnej sieti. 

Kedy presne odíde z funkcie hovorcu, netuší. „Momentálne neviem, kto ma nahradí. Zatiaľ zostávam. Záleží mi, aby bol zabezpečený servis pre novinárov a nevzniklo informačné vákuum,“ konštatoval Marko. Primátor Jaroslav Polaček zatiaľ nemal čas riešiť personálne otázky.
Hovorca Marko pracoval v minulosti ako novinár, robil aj na komunikačnom odbore štátneho podniku Lesy SR. Známy je ako hovorca Východoslovenských železiarní (VSŽ) za čias Rezešovcov, ostal na tomto poste aj po príchode krízového manažéra Gabriela Eichlera a tiež Johna H. Goodisha, keď do železiarní vstúpil U. S. Steel. O svojom pôsobení vo VSŽ napísal knihu Tri životy hovorcu. 

reklamná správa

Svetové novinky v Koshi sushi!

Prinášame do Košíc svetové novinky ázijskej kuchyne v tej najvyššej kvalite. Sushi, poke, curry, ram

Zistite viac

Čítajte viac: magistrat

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím