13.11.20

Hygienici varujú pred nebezpečnou kozmetikou

zdroj: TASR

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR opäť varuje pred nebezpečnou kozmetikou. Ide o pásiky na bielenie zubov a výrobky na sprchovanie.

„Je možné, že uvedené výrobky sa nachádzajú aj v Slovenskej republike,“ upozornil na to hlavný hygienik SR Ján Mikas.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Nebezpečné môžu byť pásiky na bielenie zubov Whitestrips značky Crest 3D White zo Spojených štátov amerických, bez uvedeného výrobcu. Výrobok obsahuje nepovolenú koncentráciu peroxidu vodíka, pričom jeho vysoká koncentrácia môže poškodiť zubnú sklovinu alebo viesť k vypadávaniu zubov.

ÚVZ varuje tiež pred výrobkami na sprchovanie Dush Smoothie Cremedusche značky Waltz 7 z Rakúska rôznych zmesí vôní. Kozmetické výrobky ohrozujú zdravie a bezpečnosť spotrebiteľov, keďže je možné ich ľahko zameniť s potravinou. Prezentácia daných výrobkov, najmä ich tvar, vôňa, farba, vzhľad, stlačiteľný obal aj veľkosť pripomína ovocné pyré určené primárne pre deti. Výrobok zároveň nemá bezpečnostný uzáver.

Nebezpečné kozmetické výrobky nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Írsku a Rakúsku.

reklamná správa

Vodári si zaslúžia naše poďakovanie

Časy koronakrízy priniesli aj nové typy hrdinov, ku ktorým bezpochyby patria i vodári.

Zistite viac

(TASR)

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím