10.03.16

O IT EXPO 2016 bol obrovský záujem. Vystavovatelia končili vyčerpaní, ale spokojní

Prezentácie veľkého množstva technických noviniek a zaujímavé odborné prednášky zažili v utorok v Univerzitnej knižnici Technickej univerzity v Košiciach návštevníci už šiesteho ročníka IT EXPO 2016. „Voľný vstup na akciu, kde sa prezentovalo 17 vystavovateľov, využilo asi 2,5-tisíca ľudí. Počas dňa bolo 14 prednášok. Sála s kapacitou tristo ľudí bola stále plná,“ komentoval úspech akcie hlavný organizátor Martin Morávek. „Najdôležitejšie však bolo, že prednášky viedli odborníci z vystavujúcich firiem, nie moderátori. Poslucháči tak dostali naozaj odborný výklad. Po prednáške nasledovali nekonečné diskusie. Vystavovatelia ocenili odbornosť Košičanov. Ich otázky boli ozaj fundované a to firmy aj nás naozaj teší.“ [caption id="attachment_139261" align="aligncenter" width="573"]it expo_4veja V stánku spoločnosti WEBGLOBE & YEGON sa súťažilo, kto najdlhšie udrží server.[/caption] Špičková technika Na akciu prišli stredoškoláci, vysokoškoláci aj ľudia pracujúci v IT sektore. A IT EXPO 2016 nesklamalo. „Mali sme tu novinky, ktoré boli reálne predstavené a uvedené na európsky trh len pred dvomi týždňami v Barcelone. Priniesli sme napríklad nový smartphon Samsung Galaxy S7 Edge. Návštevníci ho dostali do rúk, pričom jeho predaj začína ešte len zajtra.“ Novinky však priniesli aj ďalšie spoločnosti. Canon tu mal vynikajúcu novú printovú aj fotografickú techniku, ktorá ponúka kvalitu a šetrí zákazníkovi peniaze. Návštevníci si ju mohli vyskúšať. Podobne aj produkty ďalších firiem, ako Acer, Eset, Webikon, MSI, Lenovo, Brother, Asus... Zaujali smartphony, batérie, virtuálne okuliare, redakčný systém WordPress aj antivírusové programy. Na svoje si prišli aj fanúšikovia hier na počítačoch. Veľký ohlas mal stánok T-Systems Slovakia so svojím duálnym vzdelávaním aj fotoworkshop, kde sa záujemcovia učili fotiť modelku. it expo_2veja Siedme pokračovanie Zaujímalo nás, ako IT EXPO 2016 hodnotí jeho hlavný organizátor. „Podobne ako vystavovatelia. Teší ma obrovská účasť odborne vyspelých návštevníkov. Zástupcom firiem nedali vydýchnuť. Akciu končili skutočne vyčerpaní, ale spokojní. Návštevníci oceňovali novinky zo sveta IT, ktoré si mohli vyskúšať. Jedna aj druhá strana si želala aj siedme pokračovanie o rok. Ďakujem, Košičania!“ dodal Martin Morávek.

it expo_5veja
it expo_6veja

Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: tuke

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím