07.12.18

Jaroslav Hlinka: Rezidenčný systém nám pomohol

foto: Iveta Vaculová

Rodený Košičan, právnik, najmladší z troch bratov. Od útleho detstva vyrastal v okolí „starej“ nemocnice. Dnes otec už dvoch dospelých detí a dedko dvoch vnúčat, ktorý sa teší na príchod tretieho. Zároveň je už ôsme volebné obdobie starostom mestskej časti Košice-Juh. Jaroslav Hlinka.

Najdlhšie úradujúci starosta v Košiciach má 64 rokov a do dôchodku sa ešte nechystá. Prvý raz do svojho kresla zasadol v roku 1990.

V nedávnych komunálnych voľbách ste opäť získali dôveru Južanov. Čím ste zaujímavý pre svojich voličov?
Nazdávam sa, že moji voliči cítia, že mám záujem sa s nimi stretnúť a aj ich vypočuť. Každé dva týždne kontrolujem napríklad čistotu v našej mestskej časti. Nuž a dôležité je aj to, že nie som politicky angažovaný v žiadnej strane a za tie roky veľmi dobre poznám fungovanie samosprávy. Ja musím obhájiť pred ľuďmi to, čo sa urobilo. Novému kandidátovi stačí sľubovať. Nie je to o mne, že si dám hlas, ale o voličoch, ktorí sa musia rozhodnúť.

reklamná správa

ŠKODA Scala už v predaji!

Objednajte sa na testovaciu jazdu na vozidle ŠKODA Scala v Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac

Čo nové by ste chceli vo svojej mestskej časti urobiť?
Juh je dynamická mestská časť. Pre mňa asi najpodstatnejšie bude riešiť problém parkovania. Máme zámer na Srbskej ulici vybudovať odstavné parkovisko pre obyvateľov Južnej triedy a okolia.

V súvislosti s parkovaním ste sa v minulosti nevyjadrovali ani za, ani proti spoločnosti EEI. Prečo?
Dlhodobo je u nás v blízkosti Starého Mesta málo parkovacích miest. Predtým všetci, čo nechceli platiť parkovné, parkovali v našej mestskej časti. Ľudia sa veľmi sťažovali, a preto som vedel, že nám rezidenčný systém pomôže. Je to pre nás dobré a aj občanom to vyhovuje, keďže majú teraz kde parkovať. Hoci to nie je ideálne, ale začalo sa niečo robiť.

Čo by ste poradili ostatným starostom, ako sa tak dlho udržať vo funkcii?
Robiť zodpovedne, poctivo, zaujímať sa o ľudí a nebyť zatvorený vo svojej kancelárii. Treba udržiavať dobré kontakty aj s magistrátom, aby sme vedeli nájsť východiská. Mojím krédom bolo, že nie rozdeľovať, ale ľudí spájať za niečo, nie proti niekomu.

Plánujete kandidovať aj v ďalšom volebnom období?
Nezamýšľam sa nad tým. Čas, môj zdravotný stav a chuť do práce to neskôr ukážu.

Jaroslav Hlinka sedí  v starostovskom kresle  už ôsme volebné obdobie. foto: Iveta Vaculová
Jaroslav Hlinka sedí v starostovskom kresle už ôsme volebné obdobie. foto: Iveta Vaculová

 

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím