02.09.19

Jaroslav Polaček: Polícia vyšetruje ekonomickú trestnú činnosť v DPMK

foto: Iveta Vaculová

Polícia vyšetruje prípad, ktorý sa týka predražovaných nákupov náhradných dielov v Dopravnom podniku mesta Košice (DPMK).

V pondelok to povedal primátor Jaroslav Polaček. Súčasné vedenia mesta Košice má podozrenie, že v DPMK dochádzalo k organizovanej ekonomickej trestnej činnosti. Tvrdí, že sa tak malo diať v období bývalého vedenia.

„Ide o biznis s náhradnými dielmi, ktorý podľa nášho názoru naznačuje, že išlo o organizovanú trestnú činnosť - ale na to sú vyšetrovatelia a ďalší, aby to pomenovali. DPMK nepodával trestné oznámenie, spolu v súčinnosti s krajským policajným zborom sa spustilo vyšetrovanie v rámci spolupráce,“ povedal s tým, že vyšetrovanie prebieha a podľa jeho informácií zatiaľ neboli obvinené žiadne osoby.

Nelegálny obchod

Ako uviedol, nákupy boli predražované o desiatky až stovky percent, pričom náhradné diely rôznych spoločností boli prekódované.

„Celý tento nelegálny obchod je z nášho pohľadu vykonštruovaný tak, že čísla (výrobné, pozn. red.) náhradných dielov sú prekódované a takto sa veľké spoločnosti do súťaží nevedia zapojiť a zapájajú sa práve tí, ktorí túto trestnú činnosť páchali,“ spresnil Polaček. Dodal, že vložený kód uvedeným spôsobom nie je identifikovateľný a do súťaže sa tak zapojil len jeden účastník, ktorý vie, čo môže spoločnosti dodať.

Vyšetrovanie podľa primátora spustila kontrola v DPMK zameraná na nákup náhradných dielov. „Tam sme zistili, že niektoré z nich majú nevídané ceny,“ uzavrel s tým, že potrebnú dokumentáciu odovzdali vyšetrovateľom koncom júla.

reklamná správa

Zostaňte doma

Hygienicky pripravené a zabalené jedlo Vám prinesieme až pred dvere.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím