25.08.19

Jazero patrilo diaľkovým plavcom

ilustračné foto: archív kd

V sobotu sa na vodnej ploche MČ Sídlisko Nad Jazerom uskutočnila Jazerná desiatka v diaľkovom plávaní. V hlavnej kategórii súťažilo 62 plavcov na päť a desať kilometrovej trati. Diváci z brehu mohli sledovať výborné výkony plavkýň ŠKP Košice, ktoré patrili k favoritkám pretekov.

,,Reprezentantka Slovenska v diaľkovom plávaní Carmen Mikušová dominovala na desať kilometrov, Vanesa Krafčíková nenašla premožiteľku na polovičnej trati. Vidno, že nám rastú nástupkyne Zuzany Juskovej (na snímke), ktorá pred dvomi rokmi preplávala slávny kanál La Manche," povedal prezident Slovenskej plaveckej federácie Ivan Šulek.

Plávalo sa i na kratších vzdialenostiach na jeden a tri kilometre. Preplávaj jazero bola zase nesúťažná disciplína pre odvážnych plavcov. Pozostávala z absolvovania 2 x 360 metrov, čiže preplávať k protiľahlému brehu jazera a späť. Všetci sa bez problémov napokon z vody dostali, keď na bezpečnosť plavcov dohliadali záchranári z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Košice.

reklamná správa

Čítajte viac: plavanie

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím