09.07.18

Kamión začal horieť počas jazdy

foto: Iveta Vaculová

Veľa nechýbalo, aby dnes dopoludnia došlo na ulici Svätého Ladislava v Košickej Novej Vsi k tragédii. Priamo za jazdy tu totiž začal horieť kamión.

Plamene vyšľahli zo zadnej časti ťahača značky Volvo, ktorý mal na návese naložený cestársky stroj, okolo pol desiatej. Šofér mal šťastie v nešťastí. V spätnom zrkadle totiž včas zbadal dym.

reklamná správa

Kombinácie chutí v jednej porcii!

Jedinečné Bento Boxy nájdete iba v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí 9.

Zistite viac

Mal hasiaci prístroj

„Najprv som si pomyslel, či to nie je od pneumatík, lebo dym bol taký zvláštny, nie čierny, ako keď horí plast. Tak som rýchlo zastavil a vyskočil von. To už bolo vidno plamene, ktoré som sa rýchlo snažil uhasiť. Počul som aj dva výbuchy, zrejme z batérií,“ opísal nám dramatické chvíle vodič kamiónu. 

Keď z vozidla rýchlo vybral hasiaci prístroj, hneď mu výdatne pomáhali domáci, ktorí nosili vedrá s vodou. Plamene sa im podarilo uhasiť v priebehu niekoľkých minút. „Stačil na to jeden hasiaci prístroj z auta a vedrá s vodou. Neviem, aká bude škoda, ale hlavné je, že sa nikomu nič nestalo,“ dodal viditeľne nervózny vodič.

Rýchla reakcia šoféra

Hasiči po príchode na miesto nechali úzku ulicu pre istotu celkom uzavrieť. Náves od ťahača odpojili a zabezpečili všetko potrebné, aby sa oheň nemohol opäť rozhorieť. Podľa ich informácií bol príčinou požiaru klasický skrat na elektroinštalácii, pri ktorom sa prehrial a vznietil elektrický kábel. Rýchla reakcia vodiča zabránila tomu, aby sa oheň dostal k palivovým nádržiam, čo by sa skončilo s oveľa väčšími následkami. Škodu na vozidle odhadli na 10-tisíc eur.

foto: Iveta Vaculová

reklamná správa

Ferko
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím