17.07.17

Kauza bratov Paškovcov je späť na prokuratúre

Foto: archív kd

Kauza bratov Paškovcov je opäť na programe dňa košickej prokuratúry. Policajný vyšetrovateľ už doplnil všetky náležitosti, pre ktoré súd vec vrátil na došetrenie.

Spis trestnej veci, v ktorej figurujú traja synovci bývalého predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku, je po vrátení na doplnenie vyšetrovania opäť na Okresnej prokuratúre Košice I. „Spis týkajúci sa bitky na Hlavnej ulici bol doručený v piatok 14. júla. Prokurátor ho teraz opätovne preštuduje a v najbližších dňoch rozhodne, či podá opätovne obžalobu,“ povedal nám hovorca košických prokuratúr Milan Filičko.

Hlavný usvedčujúci dôkaz o priebehu bitky pochádza s kamery oproti Obchodnému domu Tesco. foto: archív kd
Hlavný usvedčujúci dôkaz o priebehu bitky pochádza s kamery oproti Obchodnému domu Tesco. foto: archív kd

Porušené právo na obhajobu

V tejto kauze už bola vlani v novembri na súd podaná obžaloba. Prokurátor žaloval Martina, Maroša a Branislava Paškovcov pre trestný čin výtržníctva. Dvoch posledne menovaných aj pre trestný čin ublíženia na zdraví. Súd však obžalobu neprijal, pretože počas vyšetrovania bolo podľa jeho názoru porušené právo na obhajobu. Vyšetrovateľ totiž písomne neinformoval obvinených o zmene kvalifikácie skutku. Prokurátor podal proti uzneseniu sťažnosť, ale v januári ju Krajský súd zamietol a vec vrátil na došetrenie. 

reklamná sprava

Make-up z Československa opäť dobýja Ameriku

Legendárny Dermacol Make-up Cover objavili najúspešnejší americkí blogeri

Zistite viac

f
Martin Paška. Foto: archív kd
f
Branislav Paška. foto: archív kd

Prišli o lukratívne fleky

Traja bratia Paškovci sa v novembri 2015 v noci pobili pred pizzeriou na Hlavnej ulici so štvoricou Košičanov, medzi ktorými boli aj dve ženy. Incident mal vyprovokovať Branislav tým, že obťažoval mladú Košičanku. Celú bitku zachytila bezpečnostná kamera a záznam je súčasťou dôkazného materiálu.
Po medializácii prípadu prišiel Martin Paška o miesto technického riaditeľa Bytového podniku mesta Košice, Branislav o post vedúceho oddelenia verejného obstarávania a zdravotníckej techniky Univerzitnej nemocnice L. Pasteura a Maroša pre hrubé porušenie služobnej prísahy vyzliekol z uniformy dopravného policajta minister vnútra.Podľa našich informácií je pravdepodobné, že po preštudovaní spisu prokurátorom bude podaná rovnaká obžaloba s rovnakou právnou kvalifikáciou ako v novembri minulého roka.

Čítajte viac: paskovci

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím