09.10.17

Komenského sprístupnia koncom októbra

foto: Veronika Janušková

Návrat robotníkov na Komenského ulicu mnohých Košičanov prekvapil. Spoločnosť Eurovia, ktorá je hlavným dodávateľom modernizácie električkových tratí, ale vopred avizovala, že po maratóne musí pokračovať v dokončovacích prácach.

V rámci projektu sa s dočasný riešením počas maratónu počítalo, vysvetlila Lenka Kubejová, hovorkyňa spoločnosti Eurovia. 

Cena sa nezmení

Podľa Kubejovej prerušenie prác nebude mať žiaden vplyv na finálnu cenu diela: "V súčasnosti sa totiž v danom úseku realizuje plánovaná výmena kanalizácie. Z dôvodu nadväznosti stavebných prác a zároveň priepustnosti dotknutých križovatiek a priľahlých obchádzkových trás nebolo kvôli technickým postupom možné v tomto úseku pokračovať s prácami skôr.“ 

Doplnila, že Komenského ulicu čakajú v najbližšom období už len dokončovacie práce ako realizácia električkových nástupišť, vodorovného a zvislého dopravného značenia a v neposlednom rade práce na križovatke Komenského - Watsonova.

„Stavebné práce by mali byť zrealizované do konca mesiaca a následne sa začnú preberacie konania a s tým súvisiaci proces kolaudácie,“ doplnila Kubejová. 

Nové zastávky

Novinkou je pridanie zastávok, po jednej v každom smere, vzdialené od seba iba niekoľko sto metrov. Dopravný podnik to zdôvodňuje sťažnosťami predovšetkým starších cestujúcich na predchádzajúce rozmiestnenie električkových zastávok na Komenského ulici. 

„Ešte pred začiatkom rekonštrukcie električkovej trate na Komenského ulici preto dopravný podnik žiadal, aby projekt zaistil rovnomerné rozmiestnenie zastávok po celej dĺžke ulice, a tiež to, aby boli obojstranné,“ uvádza sa v stanovisku. Podľa Dopravného podniku súčasné rozmiestnenie nástupných ostrovčekov zvýši obslužnosť a bezpečnosť dopravy nielen pre obyvateľov Komenského, ale aj okolitých ulíc.

reklamná sprava

Vysnívané Vianoce v online lekárni Dr.Max

Nakúpte nad 25 € a získajte produkt v hodnote až 28,99 € len za JEDINÝ CENT.

Zistite viac

Zarážajúca je ale dĺžka jednotlivých nástupišť. Napriek opakovaným otázkam, prečo boli navrhnuté v takomto rozsahu, magistrát mesta na otázky denníka KOŠICE:DNES neodpovedal.

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím