17.10.17

Končí sa platnosť mestských kariet

Foto: Veronika Janušková

Košičania, ktorí využívajú takzvanú mestskú kartu, ju budú môcť používať napríklad na cestovanie v prostriedkoch MHD ďalšie dva roky. 

Nesmú si ju však zabudnúť predĺžiť. Upozorňuje na to Dopravný podnik mesta Košice (DPMK), ktorý v spolupráci s magistrátom začal nové mestské karty vydávať 1.januára 2013. 

„O niekoľko týždňov sa preto skončí päťročná doba platnosti tisíckam cestujúcich,“ upozorňuje hovorkyňa dopravcov Michaela Karaffová. Podľa nej karty vykazujú len nízku mieru opotrebovania a nedošlo k narušeniu bezpečnosti dát, preto sa rozhodol podnik predĺžiť ich platnosť o ďalšie dva roky. 

Mestská karta neslúži len na cestovanie MHD, dajú sa na ňu uplatniť zľavy na tovary a služby mestských podnikov. foto: Veronika Janušková
Mestská karta neslúži len na cestovanie MHD, dajú sa na ňu uplatniť zľavy na tovary a služby mestských podnikov. foto: Veronika Janušková

Karta druhej generácie 

Používatelia si môžu dobu platnosti svojich kariet dať posunúť v zákazníckych centrách DPMK na Bardejovskej alebo Rooseveltovej ulici. Služba je bezplatná. 

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

Mestská karta je bezkontaktnou čipovou kartou druhej generácie. Oproti staršiemu typu má väčšiu pamäťovú kapacitu a vyšší bezpečnostný štandard. Okrem dopravného modulu ju Košičania môžu využívať aj na uplatnenie zliav na vybrané tovary a služby niektorých mestských podnikov, ale aj komerčných partnerov.

Čítajte viac: mhd

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím