20.06.17

Košičan čelí obvineniu z drogovej trestnej činnosti

Ilustračná foto: shutterstock

Príslušníci kriminálnej polície pred mesiacom v Košiciach v súvislosti s drogovou trestnou činnosťou zadržali posádku vozidla. Policajtom bola dobrovoľne vydaná sušina rastlinného pôvodu. Výsledky expertízneho skúmania potvrdili podozrenie kriminalistov. Išlo o vysušené vrcholky rastliny konope (Cannabis) o celkovej hmotnosti 21,66 g (21660 mg) s priemerným 19,00 %  obsahom THC (tetrahydrokanabinol) – účinnej látky rastliny konope (Cannabis), čo zodpovedá najmenej 43 plnohodnotným obvykle jednorazovým dávkam drogy.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v tejto súvislosti zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi obvinil 20-ročného Košičana Michala. Podľa vyšetrovateľa si obvinený muž v Košiciach zadovažoval rastlinu rodu Cannabis. Túto následne vo vnútorných priestoroch vchodu bytového domu na Triede SNP v Košiciach, ako aj na iných miestach, odpredával rôznym osobám. Obvinený je stíhaný na slobode a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

(KrZP)
Foto: shutterstock

Čítajte viac: drogy

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím