19.02.21

Košičan unikal policajtom, nezastavili ho ani varovné výstrely

Foto: Veronika Janušková

Dvadsaťtriročný muž viedol osobné auto po košickom sídlisku Nad jazerom v stredu (17. 2.) krátko po 01.00 h. Keď zbadal policajnú hliadku, spomalil a zabočil na autoumyváreň.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Policajti ho vyzvali, aby predložil potrebné doklady a podrobil sa dychovej skúške, čo odmietol.

„Muž nereagoval na žiadne výzvy policajtov, odmietal úkony, na ktoré bol opakovane vyzývaný, protestne sedel vo vozidle a pri pokusoch o jeho predvedenie začal kopať do policajta.

Po chvíli sa mu dokonca podarilo s autom ujsť,“ spresnila Ivanová s tým, že policajti na to zareagovali varovným výstrelom do vzduchu.

„Vozidlo však ani napriek tomu nezastavilo, počas jazdy zo strany na stranu zachytilo aj stĺp osvetlenia autoumyvárky. Preto jeden z policajtov namieril a vystrelil na pneumatiky, v dôsledku čoho sa vozidlo zastavilo,“ dodala.

reklamná správa

Muž podľa nej naďalej kládol aktívny odpor, z auta ho vytiahli pomocou donucovacích prostriedkov.

Policajti v aute našli vrecúško s bielou kryštalickou látkou a plynovú pištoľ, tie boli zaslané na kriminalistickú expertízu. Keďže sa Košičan odmietol podrobiť dychovej skúške, na zistenie prítomnosti omamných alebo psychotropných látok mu bol odobratý biologický materiál.

„Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol muž zo zadržania prepustený, avšak po výsledkoch kriminalisticko-expertízneho skúmania bude rozhodnuté o ďalšom postupe vo veci,“uviedla Ivanová s tým, že polícia v súvislosti s týmto prípadom začala trestné stíhanie pre trestný čin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.
 

(TASR)

 

reklamná správa

 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na [email protected]

 

Čítajte viac: drogy Policia

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím