06.02.19

Košičan zneuctil mŕtveho a nakladal s ľudskými ostatkami

ilustračné foto: pexels

Košickí policajti obvinili z trestného činu hanobenia mŕtveho 22-ročného muža z Košíc. Ten v lete 2017 zneuctil mŕtveho a nakladal s ľudskými ostatkami v rozpore so zákonom. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.  

„Podľa doterajšieho vyšetrovania obvinený Košičan skočil cez betónovú parapetu do hrobky zosnulého na jednom z košických cintorínov. S ostatkami zosnulého manipuloval, chytal ich a prekladal, pričom si to nahrával na video a zverejnil na sociálnej sieti,“ uvádza s tým, že na objasnení prípadu pracoval poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru (OO PZ) Košice - Juh.

V spolupráci s košickými kriminalistami a policajtmi OO PZ Košice - Ťahanovce sa podarilo podozrivú osobu stotožniť a po vyhodnotení dôkaznej situácie a vykonaní potrebných úkonov za jeho neúctivé správanie aj obviniť.    

Mužovi hrozí za uvedený čin trest odňatia slobody na tri roky.    

reklamná správa

Dermacol NO NAME Acoustictour 2019 začína!

S turné prejde kapela 23 miest po celom Česko-Slovensku.

Zistite viac
 

(TASR, JH)

Čítajte viac: krimi policia

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím