16.09.18

Košičania pomáhajú zvieratkám

foto: Iveta Vaculová

V nedeľu sa v Záhradke na Kukučínovej ulici opäť koná burza s názvom Blšák na pomoc zvieratkám 2.

Zorganizovali ju občianske združenia Psy ulice a Srdce pre mačky pod vedením Jany Doksanskej. „Je to už druhý raz, čo sme tohto roku zorganizovali túto akciu. Viac ako mesiac mohli ľudia do nášho skladu donášať pre nich nepotrebné veci. Sklad sa nám utešene plnil oblečením, topánkami, ale aj hračkami, knihami či potrebami pre domácnosť,“ hovorí J. Doksanská a dodáva, že tohto roku je to asi ich posledná akcia a ďalšiu pripravia až na jar budúceho roku.

reklamná správa

Ako chutí voda?

Prečo Košičania nemajú rovnakú vodu z vodovodu?

Zistite viac

Už od rána prichádzalo množstvo ľudí, ktorí si prišli nakúpiť. „Ceny na našom blšáku sú nízke, začínajú na 50 centoch. Kto si však myslí, že vec, ktorú si chce kúpiť, má vyššiu hodnotu, môže si priplatiť,“ uviedla organizátorka a dodala, že na prvej burze sa podarilo vyzbierať niečo viac ako dvetisíc eur.

„Tie sme hneď rozdelili na polovicu pre obe občianske združenia a utekali sme s nimi na veterinu. Veľmi nám to pomohlo. Verím, že tento raz bude výťažok ešte vyšší.“

Pomôcť môžete ešte dnes do 16. hodiny. 


Foto: Iveta Vaculová
(JV)

Čítajte viac: kosice zvierata

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím