31.10.18

Košičania zapálili za zmasakrované stromy sviečky

foto: Veronika Janušková

So súkromným parkoviskom namiesto zelene a stromov sa ľudia z okolia Ludmanskej a Palárikovej stále nechcú zmieriť. V stredu proti stavbe opäť protestovali.

Na zhromaždení asi štyroch desiatok ľudí priamo pred staveniskom vyjadrili transparentami to, čo si o stavbe myslia - že boli opomenutí zodpovednými úradníkmi a sklamaní tými, ktorí mali zastupovať ich záujmy a práva. Keďže investor už pred týždňom reálne začal stavať a odstránil trávnik aj sedem stromov, zastaviť sa to už nebude dať.

„Dnešný stav je dôsledkom porušenia viacerých zákonov stavebníkom, stavebným úradom i prokuratúrou. Bez výrubového povolenia jednoducho nemalo byť vydané stavebné povolenie. Toto je veľmi nebezpečný precedens v celom meste, ak to prejde bez potrestania tých, ktorí to spôsobili,“ povedal priamo na zhromaždení aktivista Ladislav Rovinský. 

Foto: Veronika Janušková
Foto: Veronika Janušková

Namiesto stromov čmudiace výfuky 

Ďalší z aktivistov Henrich Burdiga zhrnul súčasný stav s tým, že v súvislosti so stavbou parkoviska boli podané dve žaloby a trestné oznámenie na políciu. „Lehota na vydanie neodkladného opatrenia na súde už uplynula, žiadne rozhodnutie sme nedostali. Neostáva nám nič iné, len čakať,“ ukončil vystúpenie H. Burdiga.

„Namiesto stromov nás čaká 12 čmudiacich výfukov,“ skonštatoval pri skončení zhromaždenia zástupca obyvateľov Dušan Kulan. Viacerí domáci potom zapálili sviečky za zmasakrované stromy.

reklamná správa

Foto: Veronika Janušková 

Protesty občanov nepomohli, výstavba parkoviska sa začala

Viac k téme

24.10.18
Protesty občanov nepomohli, výstavba parkoviska sa začala
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím