15.09.20

Košice ďakovali spevom a tancom

Foto: TASR

Ďakujeme 2020. Takýto názov a zároveň leitmotív niesol galakoncert, ktorý sa uskutočnil v pondelok (14. 9.) na monumentálnom schodisku pred budovou košického magistrátu. Prialo mu počasie i záujem Košičanov.

Podujatie, ktoré pre obyvateľov mesta pripravili ľudia z magistrátu, malo byť poďakovaním verejnosti za disciplinovanosť a súdržnosť počas prvej vlny pandémie koronavírusu.

„Naše mesto zvládlo prvú vlnu naozaj výborne najmä vďaka ľuďom, ktorí bojovali v prvej líni – zdravotníkom, policajtom, či dobrovoľníkom. Pre nich sme pripravili tento program, aby sme vyjadrili našu vďaku,“ povedal primátor mesta Jaroslav Polaček. 

Program moderovaný tradičným moderátorom Richardom Herrgottom zároveň mal za cieľ podporiť kultúrny sektor, ktorý patrí medzi pandémiou najviac zasiahnuté oblasti života. Túto skutočnosť ocenili a pripomenuli všetci účinkujúci.

reklamná správa

V Košiciach teraz s bonusom až do 27%!

Pozrite si špeciálnu ponuku skladových vozidiel Audi v Moris Slovakia.

Zistite viac
 

Košičanov rozospieval Peter Cmorík

Na vysvietenom a vyzdobenom schodisku sa ako prvý predstavil vyše sedemdesiatčlenný spevácky zbor Chorus Comenianus z Evanjelického gymnázia J. A. Komenského v Košiaich piesňou Ave Maria. Po ňom nasledovalo vystúpenie detí z tanečného D. S. Studia v Košiciach a prvý z hviezdnych hostí, Peter Cmorík so svojou kapelou, ktorý vytiahol všetky svoje doterajšie hity. Že to bola správna voľba dokazovalo obecenstvo, ktoré s interpretom ukážkovo spolupracovalo a spievalo.

Hneď potom sa začala oficiálna časť podujatia, počas ktorej rozdeľovalo vedenie mesta plakety primátora za obetavú prácu počas prvej vlny pandémie. Ocenenie dostali ľudia z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Košiciach, z Košickej záchranky, policajti z krajského i okresného riaditeľstva, mestská polícia, ale aj aktívni dobrovoľníci. Vedenie mesta nezabudlo ani na prácu primátora Polačeka, ktorý podľa slov viceprimátorky Lucie Gurbáľovej od prvej chvíle rozhodne a bez neustále pracoval na organizácii všetkých opatrení a pomoci tým, ktorí to potrebovali.

reklamná správa

Absolventi v praxi

Prví úspešní absolventi odboru technik vodár vodohospodár doplnili rady vodárov.

Zistite viac

Pokračovanie článku je na ďalšej strane. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím