14.02.20

Košice plánujú rekonštrukciu polikliník na Ťahanovciach a KVP

foto: Veronika Janušková

Mesto Košice plánuje zrekonštruovať obe polikliniky, ktoré vlastní.

Informoval o tom primátor Jaroslav Polaček počas piatkového stretnutia s novinármi. Ako povedal, v návrhu rozpočtu na tento rok vyčlenili na projektové dokumentácie polikliniky v mestskej časti (MČ) Ťahanovce a KVP dokopy 100-tisíc eur.

Do polikliník chcú v roku 2020 investovať po 50-tisíc eur. Podľa primátora by sa za túto sumu mala pripraviť projektová dokumentácia vrátane inžinierskych sietí a energetických posudkov.

O rok, o dva

„Mojím cieľom je, aby sme do konca roka získali pečiatky zo stavebných úradov, všetky nutné povolenia a mohli sa začať zaoberať financovaním,“ uviedol. Tvrdí, že mesto v tomto prípade môže využiť aj komerčný úver.

„Polikliniky sú budovy, kde sú nájomcovia a ambulancie. Z úspor na energiách a nájmoch dokážeme financovať akúkoľvek rekonštrukciu. To je môj názor a stojím si za ním,“ dodal s tým, že k rekonštrukcii by sa mohlo pristúpiť v rokoch 2021 až 2022. Zahŕňať by mala nové opláštenie budov, opravu striech aj interiéru. Ako povedal, obe polikliniky sú v katastrofálnom stave.

O peniazoch na obnovu polikliník bude rozhodovať mestské zastupiteľstvo na svojom najbližšom zasadnutí v rámci rokovania o rozpočte na rok 2020. Rokovanie je naplánované na štvrtok 20. februára a piatok 21. februára.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím