01.12.17

Košice sa pýšia ďalším titulom

zdroj: mesto Košice

Primátor Richard Raši dnes v írskom Sligu, ktoré je aktuálnym Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva, prevzal od zástupcov Európskeho dobrovoľníckeho centra so sídlom v Bruseli titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva – Košice 2019. 

Ako uviedla hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová, Košice sa tak stali prvým mestom z krajín strednej a východnej Európy. Po Barcelone, Lisabone, Londýne, Sligu a Aarhuse je šiestym európskym mestom, ktoré získalo toto prestížne ocenenie.  

Primátor mesta Richard Raši, povedal, že ocenenie patrí tisíckam dobrovoľníkom z nášho mesta. „Je to predovšetkým ich zásluha, že Košice budú Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva. Dobrovoľníctvo má v Košiciach dlhoročnú tradíciu, k jeho veľkému rozšíreniu však došlo najmä v posledných rokoch.

Tisíce dobrovoľníkov významnou mierou prispeli k úspešnej organizácii Európskeho hlavného mesta kultúry 2013, Európskeho mesta športu 2016, Medzinárodného maratónu mieru a mnohých charitatívnych podujatí. Musíme ale spomenúť aj dobrovoľníkov, ktorí sa denne venujú sociálnej práci s dlhodobo chorými, zdravotne postihnutými, s ľuďmi v núdzi a tiež práci s mládežou a seniormi,“ vysvetlil Raši. 

reklamná správa

Počúvajte podcasty KISS RÁDIA!

Počúvajte podcasty Rádia KISS - rozhovory s atraktívnymi hosťami na zaujímavé témy

Zistite viac

Dobrovoľníctvo v Košiciach je podľa jeho slov prejavom tunajšieho pozitívneho lokálpatriotizmu. „Postupne chceme dosiahnuť, aby sa dobrovoľníctvo stalo súčasťou každodenného života obyvateľov nášho mesta vo všetkých jeho podobách. Našou ambíciou zároveň je, aby sa Košice stali inšpirujúcim príkladom a lídrom dobrovoľníctva v krajinách strednej a východnej Európy,“ dodal primátor. 

(JH)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím