07.03.19

Košická mestská polícia výrazne zvýši počet kontrol úhrady za parkovanie

foto: Veronika Janušková

Mestská polícia (MsP) Košice výrazne zvýši počet kontrol zameraných na zaplatenie poplatkov za parkovanie, informuje o tom magistrát na svojej webovej stránke. Vlani v súvislosti s plateným státím riešili príslušníci košickej MsP viac ako 5000 priestupkov.

Mesto žiada všetkých vodičov motorových vozidiel, ktorí parkujú v košickej centrálnej mestskej zóne, ako aj vo všetkých desiatich rezidentských lokalitách mesta, aby rešpektovali povinnosti vyplývajúce pre motoristov z dopravných značení o platenom parkovaní v zmysle všeobecne záväzného nariadenia (VZN) mesta Košice č. 157 týkajúceho sa parkovania.

„Vzhľadom na množstvo zistených priestupkov pri náhodných kontrolách s ohľadom na spomínané VZN mestská polícia v uvedených lokalitách výrazne zvýši počet kontrol zameraných na zaplatenie poplatku za parkovanie, ako aj za státie mimo miest určených na parkovanie,“ uvádza sa na webovej stránke.

reklamná správa

V centre mesta rastie nové business centrum

Výhodou je zdravé pracovné prostredie a najmodernejšie technológie.

Zistite viac

MsP upozorňuje motoristov, ktorí odstavia svoje autá v spomínaných lokalitách v čase spoplatneného parkovania, na to, aby nezabudli uhradiť poplatok za parkovanie a vyhli sa tak možným problémom vo forme uloženej sankcie za nerešpektovanie VZN, respektíve zákona o cestnej premávke.

Príslušníci košickej mestskej polície riešili v roku 2018 celkovo 5026 priestupkov v súvislosti s plateným státím – státím bez úhrady poplatku za parkovanie a státím mimo miest určených na parkovanie. Z toho bolo v blokovom konaní riešených 2244 priestupkov v sume 34.490 eur, napomenutím bolo vyriešených 2157 priestupkov a iným spôsobom 625 priestupkov.

(TASR)

reklamná správa

Zmeň kariéru a zaži luxusnú jazdu s FPT Slovakia

Svetové projekty s využitím najmodernejších technológií čakajú len na teba!

Zistite viac

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím