10.02.18

Peter Gombita novou posilou Košických tuleňov

Foto: Veronika Janušková

V piatok večer sa zúčastnil na II. Plese Košičanov, na druhý deň ráno zabehol sedem kilometrov, iba tak, na zohriatie, no a hneď potom prišiel ešte spotený k jazeru, kde sa pravidelne stretávajú Košické tulene, aby s nimi "okoštoval" februárovú vodu. Farár Peter Gombita (na titulnej fotke prvý sprava) takto trávi sobotné dopoludnia už od Nového roku.

„Po prvý raz som si to vyskúšal na Silvestra. Je to adrenalín a dobrá regenerácia pre moje telo. Nejako špeciálne sa nepripravujem. Prvý raz to bolo ťažké, ale človek si rýchlo zvykne. Dnes bola voda dobrá, svietilo slniečko. Horšie je, keď fúka vietor alebo sa topí ľad," povedal Gombita, ktorý plánuje s Košickými tuleňmi takto tráviť každý týždeň.

reklamná správa

Sobotňajšie kúpanie malo aj trochu slávnostnejšiu atmosféru. "Tuleňka" Magduška Koňarová spolu s ostatnými otužilcami oslávila svoje narodeniny. Živió v podaní asi 60 účastníkov kúpania v sporom oblečení bolo veľmi srdečné.

Po kúpaní sa všetci účastníci ešte trochu zohriali behom, potom sa už prezliekli a odišli sa zohriať teplým čajíkom.

Fotogaléria: Veronika Janušková

Tuleňom mráz neprekážal

Viac k téme

23.12.17
Tuleňom mráz neprekážal

Čítajte viac: kupanie

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím