24.11.20

Košické Vianoce budú musieť byť iné

foto: Veronika Janušková

Vianoce v centre Košíc sa budú musieť vzhľadom na súčasné epidemiologické opatrenia uskutočniť v značne oklieštenej forme.

Vedenie mesta Košice o tom na spoločnom stretnutí informovala riaditeľka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Košiciach Zuzana Dietzová.

Nevieme urobiť skoro nič

„Mrzí ma, že musím oznámiť takúto neradostnú správu. Žiaľ súčasná situácia si vyžaduje, aby sme sa správali zodpovedne a nestretávali sa na hromadných akciách. Aj ja by som bola radšej, ak by mohli byť v Košiciach tradičné Vianoce, no momentálne to nie je možné zabezpečiť. S vedením mesta Košice sme pravidelne komunikovali o všetkom, čo sa týka Vianoc a hľadali rôzne alternatívy. Je mi to ľúto, no v tejto situácii nevieme urobiť skoro nič takým spôsobom ako sme boli dlhé roky zvyknutí. Ak by sa v nasledujúcich týždňoch z centrálnej úrovne zmierňovali prijaté opatrenia, vieme si predstaviť, že by sme mohli povoliť aj niečo navyše. Momentálne sa to nezdá príliš pravdepodobné,“ uviedla Zuzana Dietzová.

reklamná správa

Všade dobre, v KLASE najvýhodnejšie!

Každý týždeň prinášame super ceny na obľúbené výrobky. ŠETRITE S KLASom!

Zistite viac

Zrušia takmer 60 pripravovaných podujatí

Hovorca mesta Vladimír Fabian informoval, že hoci sa koncom roka obyvatelia a návštevníci mesta mohli tešiť na obľúbené Košické rozprávkové Vianoce, všetko musí byť inak. Na klasické Vianočné trhy, kultúrne programy na hlavnom pódiu pred Immaculatou, Betlehem a Adventné programy pri Dolnej bráne, Vianočný koncerty, či Silvestrovské programy pre deti a dospelých, môžu Košičania zatiaľ zabudnúť. 

„Mesto malo na tento rok k Vianociam predpripravených takmer 60 hlavných i sprievodných podujatí s takmer tisíckou účinkujúcich. Bolo oslovených aj viacero našich a zahraničných umelcov, avšak tieto rokovania museli byť pozastavené kvôli v súčasnosti platným epidemiologickým opatreniam.“

Aspoň vizuálna atmosféra

Návštevníci, ktorí zavítajú do centra, však nemusia zúfať, že budú ukrátení o vianočnú atmosféru. Namiesto rôznych umeleckých vystúpení bude v centre bude prostredníctvom reproduktorov mestského rozhlasu znieť Vianočné rádio, ktoré vykúzli takúto atmosféru aspoň vo zvukovej forme.

Košické rozprávkové Vianoce sa ako tradične začnú 5. decembra o 17.00 hod. rozsvietením Vianočného stromčeka na Hlavnej ulici. Tento rok bude na ňom 2 000 metrov animovanej svetelnej reťaze s takmer 14 000 LED svetielkami, štvrtina z nich sa rozsvieti s jemným efektom.

reklamná správa

Nikam nemusíte chodiť

Objednajte sa do servisu komfortne a rýchlo z pohodlia svojho domova.

Zistite viac

Pokračovanie článku je na ďalšej strane.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím