17.01.20

Košickí mestskí policajti zabránili vlakovému nešťastiu

ilustračná foto: Veronika Janušková

Veľké šťastie v nešťastí mal muž, ktorého auto „uväznili“ závory v utorok dopoludnia na koľajisku pri železničnej stanici Košice – predmestie.

Našťastie práve vtedy prechádzala okolo motorizovaná hliadka košickej mestskej polície (MsP) zo stanice Košice – Juh.

„Keď policajti zbadali spustené závory a vozidlo v koľajisku, neváhali ani sekundu. Vystúpili z auta, ručne zdvihli závoru a umožnili tak vodičovi opustiť nebezpečné miesto,“ informuje mesto Košice na svojej webovej stránke.

Krátko na to tadiaľ prešiel vlak, a len vďaka rýchlemu a profesionálnemu zásahu príslušníkov MsP nedošlo k vážnej nehode s fatálnymi následkami. V ohrození života totiž nebol iba vodič zakliesneného vozidla, ale aj cestujúci, ktorí čakali na „malej“ železničnej stanici.

Zasahovali aj pri krádeži 

Mestskí policajti pomohli tento týždeň dolapiť aj osobu, ktorá bola podozrivá z krádeže. Hliadka zo stanice Košice Juh vyslaná do lekárne na Južnej triede, kde malo dôjsť ku krádeži liekov.

„Z trestného činu krádeže boli podozrivé dve osoby, pričom pracovníčka lekárne poskytla príslušníkom mestskej polície presný popis týchto osôb. Hliadka pri pátraní po podozrivých osobách spolupracovala s pracovníkom operačného strediska, ktorý obsluhuje kamerový systém mestskej polície. Na základe inštrukcií z operačného strediska sa hliadke mestskej polície Košice Juh podarilo vypátrať a za pomoci donucovacích prostriedkov aj zadržať jednu podozrivú osobu,“ uvádza košický magistrát.

Po zadržaní bola podozrivá osoba spoločne s ukradnutým tovarom odovzdali príslušníkom Policajného zboru SR.

reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím