14.11.16

Košickí veterinári získali prestížnu cenu

Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach (UVLF) získala v rámci súťaže Národná cena za kvalitu Ocenenie zlepšenia výkonnosti. Prestížnu súťaž vyhlasuje Úrad pre normalizáciu, meteorológiu a skúšobníctvo SR.

Odborníci hodnotili organizácie i zástupcov súkromného sektora podľa takmer desiatky kritérií. Či už išlo o vzdelávanie, vedeckovýskumnú, klinickú činnosť či hodnotenie ľudských zdrojov. 

Príspevok kliniky

K pozitívnemu hodnoteniu UVLF prispela aj práca univerzitnej veterinárnej kliniky. Tá je nielen akademickým priestorom pre študentov a pedagógov. Pomoc v nej nájdu aj majitelia väčších či menších domácich miláčikov. Na piatich klinikách liečia psy, mačky, ale aj exotické vtáctvo, plazy i kone. „Merateľným kritériom spokojnosti klientov je anonymný dotazník, ktorý môže majiteľ zvieracieho pacienta vhodiť do označenej schránky,“ hovorí prorektor UVLF pre rozvoj školy a hodnotenie kvality Jozef Nagy.

 

Slová chvály

Na klinike je už týždeň pre vážne dýchacie problémy hospitalizovaný aj Amor, slovenský čuvač. „Ľudia na tejto klinike sú úžasní, chcem im veľmi poďakovať za to, čo robia pre môjho psíka,“ hovorí jeho majiteľ Vladimír Kašpišin. V súťaži Národná cena SR za kvalitu nezabodovala košická univerzita prvýkrát. Tohto roku to bola už jej tretia účasť v súťaži a nikdy sa z Bratislavy nevrátila s prázdnymi rukami.

UVLF prevádzkuje 5 kliník:

  • koní
  • malých zvierat
  • ošípaných
  • prežúvavcov
  • vtákov, exotických a voľne žijúcich zvierat

 

Janka Fedorová
Foto: Veronika Janušková

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím