20.11.20

Krajskí cestári do konca roka opravia ešte 17 úsekov ciest

Foto: KSK

Nový asfalt budú cestári pokladať, kým budú priaznivé poveternostné podmienky a plusové teploty.

Ukončená bude aj oprava troch ciest, ktoré župa financuje z úveru z Európskej investičnej banky. 

Opravujú cesty II. a III. triedy

Košický samosprávny kraj aj v týchto dňoch pokračuje v opravách župných ciest II. a III. triedy. V rámci zazmluvneného balíka súvislých opráv ciest zrekonštruujú krajskí cestári do konca roka problémové úseky v okrese Košice-okolie, Trebišov, Gelnica, Spišská Nová Ves či Rožňava.

„Ešte v tomto roku chceme dokončiť opravu 17 úsekov ciest v kraji, ktoré financujeme z rozpočtu Košického samosprávneho kraja, prípadne z úveru z Európskej investičnej banky. Ukončená by mala byť napríklad oprava cesty vo Veľkej Ide, časť Gomboš a Perín-Chym, ktorá bola dlhodobo v zlom stave. V rámci tejto rekonštrukcie prešiel opravou aj jeden most na pokraji životnosti. V minulom roku sme opravili cestu z Košíc do Sadov nad Torysou, tento rok pokračujeme v oprave úseku v susedných Olšovanoch,“ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Oprava cesty v Olšovanoch v dĺžke 1,2 kilometra si z krajskej kasy vyžiada 167 000 eur, práce by sa mali začať v najbližších dňoch.

Košický samosprávny kraj dokončuje rekonštrukciu 2,5 kilometrového úseku v obciach Boliarov a Bačkovík, v rámci ktorej opravuje aj dva mosty. Most v Bačkovíku dokončí zhotoviteľ pravdepodobne začiatkom budúceho roka. V týchto dňoch župa dokončuje rekonštrukciu cesty od križovatky v obci Hrabušice v smere na obec Výdrník, kde bol najväčším problémom poškodený oporný múr. Obidve tieto rekonštrukcie financoval kraj z úveru z Európskej investičnej banky, dokopy stáli takmer 1 300 000 eur. 

reklamná správa

Všade dobre, v KLASE najvýhodnejšie!

Každý týždeň prinášame super ceny na obľúbené výrobky. ŠETRITE S KLASom!

Zistite viac
 

Niektoré dokončia kvôli počasiu až na jar

V uplynulých dňoch bola ukončená rekonštrukcia cesty medzi Veľkým Folkmarom a Kojšovom, cesta na Dobšinskom kopci v smere na Palcmanskú Mašu aj cesta medzi Veľkým a Malým Horešom, kde ešte zhotoviteľ odstraňuje reklamované nedostatky.

Cestári pracujú aj v obci Lipovník, v Jablonove nad Turňou, taktiež na ceste medzi Rozhanovcami a Čižaticami. V trebišovskom okrese sa opravy dočká cesta medzi Čeľovcami a Kuzmicami. V piatok 20. novembra sa začalo s pokládkou asfaltu na ceste medzi Slancom a Novým Salašom. Na budúci týždeň sa bude nový asfalt klásť medzi Slivníkom a Kuzmicami aj na ceste III/3374 v Kalši po hranicu okresu Trebišov.

„Všetky tieto práce by sme mali ukončiť skôr, ako klesnú teploty pod bod mrazu. Technológia, ktorú cestári v rámci týchto opráv využívajú, umožňuje opravy ciest aj pri aktuálnych teplotách. Kvôli počasiu sme však museli presunúť termín ukončenia rekonštrukcie cesty medzi Čaňou a Haniskou, kde zhotoviteľ využil mikrokoberec. Položená bola prvá vrstva, s prácami však bude možné pokračovať až na jar, kedy bude stála teplota vyššia ako 10 stupňov,“ dodal Trnka.

reklamná správa

Nikam nemusíte chodiť

Objednajte sa do servisu komfortne a rýchlo z pohodlia svojho domova.

Zistite viac
 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím