16.05.17

Kto kúpi akcie KOSIT-u?

Foto: Veronika Janušková

Majoritný akcionár spoločnosti KOSIT Wood Waste Management (WWM) stále tají, či sa rozhodne navýšiť svoju ponuku a získať 29 kusov akcií, ktoré predáva mesto Košice. Obálky sa otvárali presne pred mesiacom, takže čas na rozhodnutie sa kráti. 

Ponuku na kúpu 29 percent akcií mesta predložila spoločnosť KOSIT, právnická firma AKMG z Banskej Bystrice a firma AVE SR Východ so sídlom v Prahe. 

Spoločnosť Wood Waste Management síce ponúkla najmenej, no má ako majoritný akcionár predkupné právo. Obálky s ponukami otvárala komisia začiatkom minulého mesiaca, o niekoľko dní potvrdila, že všetci traja záujemcovia splnili všetky potrebné požiadavky. 

Rôzne názory znalcov na ocenenie akcií KOSIT-u

Viac k téme

10.05.17
Rôzne názory znalcov na ocenenie akcií KOSIT-u

„Tridsaťdňová lehota na uplatnenie predkupného práva zo strany majoritného akcionára WWM začala plynúť až momentom doručenia výzvy na uplatnenie predkupného práva zo strany mesta. Keďže ešte stále prebiehajú rokovania majoritného akcionára KOSIT-u so záujemcom, ktorý poskytol najvyššiu ponuku v súťaži, a zatiaľ nebolo uskutočnené finálne rozhodnutie o uplatnení alebo neuplatnení predkupného práva, do tohto termínu sa WWM nebude vyjadrovať k ďalšiemu postupu,“ informovala Jana Končeková z oddelenia marketingu a PR spoločnosti KOSIT.

Firma chce po skončení rokovaní informovať najprv mesto Košice, ktoré ako minoritný akcionár akcie predáva. 
Zmluvu o prevode akcií s úspešným účastníkom súťaže budú schvaľovať poslanci mestského zastupiteľstva 19. júna.

Kto koľko ponúka
AVE SK, s. r. o.., Bratislava / 4,610 milióna eur
AKMG, s. r. o., Banská Bystrica / 4,256 milióna eur
KOSIT, a. s., Košice / 4,089 milióna eur

 

Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: kosit

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím