10.09.19

Kto sa uchádza o funkciu riaditeľa DPMK?

Foto: Veronika Janušková

Výberové konania na posty riaditeľov mestských podnikov pokračujú aj v utorok popoludní verejnými vypočutiami troch najlepších uchádzačov na miesto riaditeľa Dopravného podniku mesta Košice. 

Tých predpoludním z neverejného vypočutia spojeného s prezentáciou stratégie rozvoja spoločnosti posunula do finále výberová komisia zložená z odborných zástupcov Magistrátu mesta Košice, poslancov, odborníkov z externého prostredia a zástupcov zamestnancov.

Do výberového konania sa nezapojil doterajší krízový manažér DPMK Vladimír Padyšák.

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS.

Zistite viac

Trojica kandidátov 

Do finálovej trojky sa dostal zamestnanec Dopravného úradu Štefan Dutko zo Sokoľa. Študoval na Žilinskej univerzite na Fakulte prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov, potom pokračoval v štúdiu na Strojníckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach.

Zaujímavosťou je, že jeho vypočutie aj „grilovanie“ prebieha prostredníctvom Skype, keďže je kandidát momentálne v zahraničí. Ďalším záujemcom je bývalý riaditeľ úseku dopravy a služieb Dopravného podniku Bratislava Juraj Hamaj zo Žiliny. Vyštudoval Vysokú školu dopravy a spojov v Žiline, Fakultu strojárskej technológie v Žiline, na Trnavskej univerzite Fakultu verejného zdravotníctva a má za sebou aj štyri semestre Bratislavskej vysokej školy práva.

Tretím v poradí je konateľ spoločnosti Technik Slovakia Tomáš Kizek z Ratnoviec (okr. Piešťany), ktorý vyštudoval elektrotechnickú priemyslovku v Piešťanoch, Obchodnú akadémiu v Bratislave a absolvoval postgraduálne štúdium - Bridge Business College v Austrálii.

Rovnako ako v pondelok, sa aj v utorok môže verejnosť od 14.00 hod. v malej zasadačke Magistrátu mesta Košice na Triede SNP 48 v Košiciach zúčastniť ich verejného vypočutia. Každý z trojice finalistov bude mať k dispozícií 45 minút. Počas nich má 10 minút na prezentáciu svojej stratégie rozvoja, ďalších 15 minút môže využiť na odpovede na otázky výberovej komisie a 20 minút je určených na zodpovedanie otázok verejnosti.

Verejné vypočutia je možné v utorok od 14.00 hod. sledovať aj na facebookovej stránke mesta Košice.

Vypočúvali kandidátov na riaditeľa Bytového podniku

Viac k téme

09.09.19
Vypočúvali kandidátov na riaditeľa Bytového podniku
 

reklamná správa

Čítajte viac: dpmk mesto kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím