10.09.19

Kto sa uchádza o funkciu riaditeľa DPMK?

Foto: Veronika Janušková

Výberové konania na posty riaditeľov mestských podnikov pokračujú aj v utorok popoludní verejnými vypočutiami troch najlepších uchádzačov na miesto riaditeľa Dopravného podniku mesta Košice. 

Tých predpoludním z neverejného vypočutia spojeného s prezentáciou stratégie rozvoja spoločnosti posunula do finále výberová komisia zložená z odborných zástupcov Magistrátu mesta Košice, poslancov, odborníkov z externého prostredia a zástupcov zamestnancov.

Do výberového konania sa nezapojil doterajší krízový manažér DPMK Vladimír Padyšák.

reklamná správa

Trojica kandidátov 

Do finálovej trojky sa dostal zamestnanec Dopravného úradu Štefan Dutko zo Sokoľa. Študoval na Žilinskej univerzite na Fakulte prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov, potom pokračoval v štúdiu na Strojníckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach.

Zaujímavosťou je, že jeho vypočutie aj „grilovanie“ prebieha prostredníctvom Skype, keďže je kandidát momentálne v zahraničí. Ďalším záujemcom je bývalý riaditeľ úseku dopravy a služieb Dopravného podniku Bratislava Juraj Hamaj zo Žiliny. Vyštudoval Vysokú školu dopravy a spojov v Žiline, Fakultu strojárskej technológie v Žiline, na Trnavskej univerzite Fakultu verejného zdravotníctva a má za sebou aj štyri semestre Bratislavskej vysokej školy práva.

Tretím v poradí je konateľ spoločnosti Technik Slovakia Tomáš Kizek z Ratnoviec (okr. Piešťany), ktorý vyštudoval elektrotechnickú priemyslovku v Piešťanoch, Obchodnú akadémiu v Bratislave a absolvoval postgraduálne štúdium - Bridge Business College v Austrálii.

Rovnako ako v pondelok, sa aj v utorok môže verejnosť od 14.00 hod. v malej zasadačke Magistrátu mesta Košice na Triede SNP 48 v Košiciach zúčastniť ich verejného vypočutia. Každý z trojice finalistov bude mať k dispozícií 45 minút. Počas nich má 10 minút na prezentáciu svojej stratégie rozvoja, ďalších 15 minút môže využiť na odpovede na otázky výberovej komisie a 20 minút je určených na zodpovedanie otázok verejnosti.

Verejné vypočutia je možné v utorok od 14.00 hod. sledovať aj na facebookovej stránke mesta Košice.

Vypočúvali kandidátov na riaditeľa Bytového podniku

Viac k téme

09.09.19
Vypočúvali kandidátov na riaditeľa Bytového podniku
 

reklamná správa

Čítajte viac: dpmk mesto kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím