14.02.18

Kulturistu Jaroslava Horvátha vypočúvala polícia pre steroidy

foto: Veronika Janušková

Piatou podozrivou osobou v kauze obchodovania s anabolickými steroidmi na východe Slovenska sa stal kulturista pôsobiaci v Košiciach Jaroslav Horváth. Polícia ho zaistila a predviedla na výsluch počas utorkovej akcie.

Podľa zistení KOŠICE:DNES zadržanou osobou bol Jaroslav Horváth, jeden z najúspešnejších slovenských kulturistov a prvý slovenský profesionál. Vo fitnescentre, ktoré prevádzkuje v mestskej časti Nad jazerom, sme ho počas utorka ani stredy nezastihli. Telefonicky ale potvrdil, že na polícii bol vypovedať. Predstavitelia zákona ho predviedli pre podozrenie z napojenia na nelegálny obchod s anabolickými látkami. Ich predaj je pre zdravotné riziká spojené s ich užívaním na Slovensku zakázaný od januára 2016. 

foto: veja
foto: veja

reklamná správa

S obvineným sa poznal

Známy kulturista jeho zaistenie odôvodňuje tým, že so zadržaným 41-ročným Jánom J. mal v minulosti osobný kontakt. „Chodieval si ku mne zacvičiť, konzultovali sme spolu jeho profesionálnu prípravu. Poznali sme sa ako kamaráti. S tým, čo mal údajne robiť, nemám ale nič spoločné,“ povedal Horváth. Dodal, že od neho kupoval aj rôzne proteínové nápoje a doplnky, no obchod so zakázanými látkami vylučuje.

Jaroslav Horváth vyjadril ľútosť nad celou udalosťou: „Mrzí to, že ma nepriamo pošpinili vzhľadom na to, ako som dlhé roky reprezentoval a doniesol veľké úspechy pre Slovensko v kulturistike."

To, či je podľa jeho vedomostí obchod so stereoidmi v Košiciach aktívny, sa vyjadriť nevedel. „Vrcholoví športovci majú z veľkej miery určite dostupnosť k týmto zakázaným doplnkom. Každý vrcholový šport je v istej miere namočený v dopingu,“ dodal s tým, že z výsluchu odišiel bez obvinení.

Úspešný kulturista Jaroslav Horváth popiera, že by mal čokoľvek dočinenia s nelegálnymi doplnkami.
Úspešný kulturista Jaroslav Horváth popiera, že by mal čokoľvek dočinenia s nelegálnymi doplnkami. foto: veja

Polícia pokračuje vo vyšetrovaní

Jana Mésarová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach informovala, že podozrivú osobu zadržanú v utorok po vykonaní potrebných úkonov prepustili. „V akom procesnom postavení bude táto osoba, záleží od výsledkov ďalších vykonaných procesných úkonov,“ uviedla. Podľa vyjadrenia hovorkyne v danej veci naďalej prebieha vyšetrovanie. „Zabezpečujú sa dôkazy a vykonávajú potrebné procesné úkony,“ dodala. 

Kauza obchodovania so steroidmi 

- Vyšetrovanie neoprávneného zaobchádzania s anabolickými látkami sa otvorilo po zásahu polície v Spišskej Novej Vsi minulý týždeň, kde zaistila 526 škatuliek liekov, vyše 57-tisíc tabliet a takmer 1280 ampuliek. Situáciu v meste monitorovala od apríla 2017.

- Hodnota doposiaľ zaistených látok v predstavuje viac ako 134-tisíc eur. 

- Polícia zatiaľ zadržala päť ľudí, štyroch z nich prepustila. 41-ročný Ján J. ostáva vo väzbe.

 

Struk
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím