15.04.18

Legendárne Tesco na Hlavnej zatvorili

Foto: Iveta Vaculová

Celú nedeľu bolo pred obchodným domom pomerne pusto. Až o 17.45 hod. sa tam začali pristavovať ľudia. Čakali na posledné zatvorenie dverí legendárneho Tesca na Hlavnej.

Hoci vo vnútri už kupovať nebolo veľmi čo, mnohí, iba tak z nostalgie, sa v ňom poprechádzali. Dokonca nechýbali ani slzičky. „Veď som tu pracovala desať rokov...,“ sťažka si spomínala jedna pani.

reklamná správa

Ochutnaj 5 druhov voňavých CURRY pochúťok

Od tých najjemnejších až po korenisté chilli chute v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí.

Zistite viac

O 18. hodine zatvorili ľavé otváracie dvere a pred druhé sa postavil člen strážnej služby. Do vnútra sa už nedostala ani noha. Do desiatich minút sa obchodný dom vyprázdnil úplne. Ako posledný vyšiel chalan s nutelou v ruke. „Chodil som tu kedysi na Dopravnú priemyslovku, a v tomto obchoďáku sme boli každučký deň. Najčastejšie sme si kupovali práve nutelu. Aj mne je z toho trocha smutno,“ dozvedeli sme sa.Zatvorili aj druhé dvere. Posledná kontrola, zaistenie. Ak niekto čakal, že poslední zákazníci dostanú aspoň malú pozornosť, mýlil sa. Nič sa nekonalo, dokonca ani veľké výpredaje. Veď spoločnosť v Košiciach nekončí. Zostáva tu ešte obchodný dom na sídlisku Nad jazerom a hypermarket. Tovar nebolo potrebné vypredávať, iba ho presunúť. A ľuďom zostanú už iba spomienky...

Fotogaléria: Iveta Vaculová

Čítajte viac: tesco

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím