14.09.17

Ľudia na Kuzmányho zostali dva dni bez vody

foto: Veronika Janušková

Korózia potrubia spôsobila, že vodovodné kohútiky na Kuzmányho sídlisku zostali suché. Obyvatelia bytov boli nahnevaní, pretože o odstávke neboli informovaní a spočiatku viazlo zásobovanie vody náhradnými cisternami.

Poruchu na vodovodnom potrubí zaznamenali ešte v utorok, no ľudia boli bez vody aj včera. „Vodárne si z občanov robia dobrý deň. Nezverejnili žiadne termíny o odstávke ani nevieme nič o poruche. Žijú tu matky s deťmi aj dôchodcovia. A cisterny som nezaregistroval,“ napísal rozhorčený čitateľ, podľa ktorého by mohli do budúcnosti vodárne informovať, na ktorých uliciach sa budú cisterny pohybovať, aby dotknutí obyvatelia boli informovaní a mohli si vodu načerpať.

Robotníci odstraňovali poruchu, ku ktorej došlo na Magurskej ulici. Obyvatelia Kuzmányho sídliska museli včera vodu naberať z cisterien.foto: veja
Robotníci odstraňovali poruchu, ku ktorej došlo na Magurskej ulici. foto: veja

Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) potvrdila poruchu na verejnom vodovode na Magurskej ulici. Príčinou mala byť korózia potrubia. „Pracovníci VVS odstavili dodávku vody na sídlisku Kuzmányho. Zároveň zabezpečili náhradné zásobovanie vodou cisternami, ktoré zásobovali vodou odberateľov až do jednej hodiny nadránom v stredu,“ informovala Monika Murová z agentúry PENELOPA, ktorá mediálne zastupuje VVS. Podľa nej mali robotníci odstrániť poruchu do včera popoludnia. 

 Obyvatelia Kuzmányho sídliska museli včera vodu naberať z cisterien.
Obyvatelia Kuzmányho sídliska museli včera vodu naberať z cisterien. foto: veja

Cisterny sa počas dňa aj včera v pravidelných intervaloch presúvali po sídlisku a trúbením na klaksón oznamovali obyvateľom svoj príchod na miesto. „Na zásobovanie sídliska sú vyťažené všetky dostupné kapacity spoločnosti VVS zo závodu Košice. Vozidlá sú vybavené GPS, takže je presne kontrolovateľné, kde sa nachádzajú. Žiaľ, nie je možné vyhovieť všetkým obyvateľom lokality, aby bola cisterna pristavená pred ich bytový dom presne v tom čase, kedy to očakávajú,“ doplnila Murová.

Čítajte viac: voda

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím