09.02.18

Maklér: Ceny bytov v Košiciach sú na maxime

foto: Veronika Janušková

Ceny bytov v Košiciach dosiahli historický vrchol a najvyššie sú novostavby v centre a jeho okolí. 

V rozhovore v televízii KOŠICE:DNES to povedal Róbert Sivák, maklér siete realitných kancelárií Archeus.  Podľa neho predajcovia dnes pýtajú za meter štvorcový  aj 1 800 eur. Tento trend sa ale postupne zastavuje. 

reklamná správa

Cestujete? Žiaden stres, na stanici zoženiete všetko!

Prevádzky otvorené i počas sviatkov presvedčia o kvalite. Na stanici nakúpite aj na poslednú chvíľu.

Zistite viac

„Hnacím motorom vysokých cien boli banky, ktoré ponúkali lacné hypotéky. Mladí ľudia si dokázali kúpiť nehnuteľnosť bez vlastných zdrojov, dopyt bol preto vysoký. Predávajúci si boli toho vedomí, boli pánmi na trhu. Teraz sa stabilizuje. Opäť to spôsobili banky, ktoré sprísňujú podmienky na schválenie hypoték. Dopyt už nebude taký ako v rokoch 2016 a 2017,” povedal Sivák. 

Predpokladá, že lacnejšími sa môžu stať v Košiciach len staršie byty, aj to bude cenový pokles pozvoľný.

Bytový boom nezastavili ani nižšie hypotéky

Viac k téme

16.05.17
Bytový boom nezastavili ani nižšie hypotéky
Rokytka
Roman Rokytka
zástupca šéfredaktora denníka KOŠICE:DNES
Zdieľať článok:

Začínal v týždenníku Sninské noviny, Podvihorlatské noviny a v denníku Pravda. Neskôr pôsobil ako redaktor denníka Korzár. Od októbra 2014 je vedúcim redaktorom spravodajstva KOŠICE:DNES. Venuje sa témam o komunálnej politike, súdnictve, ekonomike a životnom prostredí. Je držiteľom viacerých novinárskych ocenení.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím