09.04.18

Mesto Košice pomôže obyvateľom poškodených bytov

foto: Iveta Vaculová

Hasiči v Košiciach počas víkendu zasahovali pri požiaroch, ktoré si vyžiadali aj ľudský život. V bytovom dome na Obchodnej ulici došlo v nedeľu večer k výbuchu. Hlavu smútku mali aj obyvatelia vežiaka na Ružovej ulici, keď v noci zo soboty na nedeľu ich museli hasiči evakuovať. Príčinou bol požiar elektroinštalácie na chodbe na ôsmom poschodí. 

Ako uviedla hovorkyňa mesta Košice Linda Šnajdárová, zástupcovia mesta komunikovali s obyvateľmi požiarmi poškodených bytov na Ružovej a Obchodnej ulici.

„Obyvateľov po vzniku požiarov informovali, že majú zabezpečené náhradné ubytovanie. Mesto Košice zatiaľ nemá od nich požiadavky na zabezpečenie núdzového bývania. V prípade, že sa na mesto obrátia, máme pripravené pohotovostné aj malometrážne byty, ktoré im vieme dočasne poskytnúť. Obyvateľov prosíme, aby sa obrátili v prípade požiadavky o zabezpečenie núdzového bývania na sociálny referát Magistrátu mesta Košice. V súlade so Štatútom mesta Košice môžu poskytnúť jednorazovú finančnú výpomoc aj mestské časti. V prípade poškodenia bytov v dôsledku požiaru v bytovom dome na Ružovej ulici a výbuchu plynu v bytovke na Obchodnej ulici  je to Mestská časť Košice – Západ,“ vysvetlila hovorkyňa, ktorá zároveň dodala, že Mesto Košice zatiaľ nemá k dispozícii statické posudky o miere poškodenia obytných domov.

reklamná správa

Úspešný projekt Panoráma pokračuje!

Využite šancu vybrať si byt medzi prvými.

Zistite viac

Polícia začala trestné stíhanie

V súvislosti s nedeľňajším výbuchom a požiarom v bytovom dome na Obchodnej ulici v Košiciach začala polícia trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Ako informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, v byte, v ktorom došlo k výbuchu a požiaru, bolo nájdené telo muža bez známok života. Totožnosť osoby polícia zisťuje.

K výbuchu a následnému požiaru došlo podľa nej z doposiaľ presne nezistených príčin. „Padajúce trosky okien poškodili viaceré motorové vozidlá stojace pred blokom. Následne sa požiar rozšíril na chodbu bytového domu a jeho vonkajšie obvodové steny, taktiež došlo k silnému zadymeniu priestorov,“ uviedla Mésarová.  

V pondelok sa naďalej vykonáva obhliadka miesta činu za prítomnosti expertov z Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru. Bližšie okolnosti udalosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. „Momentálne prebieha obhliadka miesta udalosti, na mieste je policajný zbor, prebiehajú vyšetrovanie, procesné úkony a zdokumentovanie udalosti. Z pohľadu nás hasičov bol zásah ukončený,“ uviedol v pondelok riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach Tomáš Berzetei. 

VIDEO: Víkend ako z hororu sa nekončí. Na Obchodnej ulici vybuchol byt!

Viac k téme

08.04.18
VIDEO: Víkend ako z hororu sa nekončí. Na Obchodnej ulici vybuchol byt!
 

Čítajte viac: poziar hasici

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím