16.05.18

Mesto reaguje na článok o hrozbe na Sídlisku Ťahanovce

foto: Veronika Janušková

V utorok (15. 5.) sme sa v Téme dňa venovali problémovému občanovi zo Sofijskej ulice na Sídlisku Ťahanovce. V jeho byte už šesťkrát v priebehu dvoch rokov zasahovali hasiči. Aj keď k žiadnym škodám alebo nešťastiu nikdy nedošlo, ide o vážnu potenciálnu hrozbu pre celý vchod či blok.  

Podľa informácií od susedov na Sofijskej býva hluchonemý pán a svoje by mohol zohrať aj alkohol. Hasiči šesťkrát „hasili“ pripálené jedlo na sporáku. Pre susedov to však vôbec nie je zábava - v súvislosti s nedávnymi požiarmi v obytných domoch na Obchodnej (výbuch plynu) a Ružovej. Článok však zaujal nielen našich čitateľov, ale aj magistrát.

Preveria jeho sociálnu situáciu

„Mesto Košice nad rámec svojich povinností požiadalo v zmysle zákona o sociálnych službách a Štatútu mesta Košice mestskú časť Košice – Sídlisko Ťahanovce o preverenie sociálnej situácie občana na Sofijskej ulici č. 12, ktorý v dôsledku svojho zdravotného stavu opakovane spôsobil požiar vo svojom byte,“ uviedol pre KOŠICE:DNES vedúci komunikačného referátu mesta Košice Jozef Marko. 

reklamná správa

Si kreatívny? Navrhni logo pre Košickú stanicu a vyhraj!

Hraj o zájazd do Prahy pre 2 osoby s prehliadkou Plzenského pivovaru a vreckovým 200 €.

Zistite viac

Odporučia ďalší postup

Mestská časť by sa podľa Marka mala zamerať predovšetkým na posúdenie jeho spôsobilosti samostatne viesť domácnosť, pomoc jeho rodinných príslušníkov a poradenstvo vo veci možnosti poskytnutia sociálnej služby, buď formou opatrovateľskej služby v domácnosti, alebo pobytovej služby v zariadení pre seniorov, resp. v zariadení opatrovateľskej služby. Zároveň uviedol, že mesto bude v prípade súhlasu občana s poskytovaním niektorej sociálnej služby súčinné. „Referát sociálnych vecí Magistrátu mesta Košice odporučí ďalší postup po doručení výsledku šetrenia z mestskej časti Košice – Sídlisko Ťahanovce.“

Čakanie na tragédiu? V jednom byte na Sofijskej ulici už šesťkrát zasahovali hasiči

Viac k téme

15.05.18
Čakanie na tragédiu? V jednom byte na Sofijskej ulici už šesťkrát zasahovali hasiči

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím