16.05.18

Mesto reaguje na článok o hrozbe na Sídlisku Ťahanovce

foto: Veronika Janušková

V utorok (15. 5.) sme sa v Téme dňa venovali problémovému občanovi zo Sofijskej ulice na Sídlisku Ťahanovce. V jeho byte už šesťkrát v priebehu dvoch rokov zasahovali hasiči. Aj keď k žiadnym škodám alebo nešťastiu nikdy nedošlo, ide o vážnu potenciálnu hrozbu pre celý vchod či blok.  

Podľa informácií od susedov na Sofijskej býva hluchonemý pán a svoje by mohol zohrať aj alkohol. Hasiči šesťkrát „hasili“ pripálené jedlo na sporáku. Pre susedov to však vôbec nie je zábava - v súvislosti s nedávnymi požiarmi v obytných domoch na Obchodnej (výbuch plynu) a Ružovej. Článok však zaujal nielen našich čitateľov, ale aj magistrát.

Preveria jeho sociálnu situáciu

„Mesto Košice nad rámec svojich povinností požiadalo v zmysle zákona o sociálnych službách a Štatútu mesta Košice mestskú časť Košice – Sídlisko Ťahanovce o preverenie sociálnej situácie občana na Sofijskej ulici č. 12, ktorý v dôsledku svojho zdravotného stavu opakovane spôsobil požiar vo svojom byte,“ uviedol pre KOŠICE:DNES vedúci komunikačného referátu mesta Košice Jozef Marko. 

reklamná správa

Odporučia ďalší postup

Mestská časť by sa podľa Marka mala zamerať predovšetkým na posúdenie jeho spôsobilosti samostatne viesť domácnosť, pomoc jeho rodinných príslušníkov a poradenstvo vo veci možnosti poskytnutia sociálnej služby, buď formou opatrovateľskej služby v domácnosti, alebo pobytovej služby v zariadení pre seniorov, resp. v zariadení opatrovateľskej služby. Zároveň uviedol, že mesto bude v prípade súhlasu občana s poskytovaním niektorej sociálnej služby súčinné. „Referát sociálnych vecí Magistrátu mesta Košice odporučí ďalší postup po doručení výsledku šetrenia z mestskej časti Košice – Sídlisko Ťahanovce.“

Čakanie na tragédiu? V jednom byte na Sofijskej ulici už šesťkrát zasahovali hasiči

Viac k téme

15.05.18
Čakanie na tragédiu? V jednom byte na Sofijskej ulici už šesťkrát zasahovali hasiči

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím