16.01.20

Mesto začalo s opravou výtlkov, používa náhradné asfaltové zmesi

Ilustračné foto: TASR

Mesto Košice v týchto dňoch začalo s opravami havarijných stavov výtlkov na trasách mestskej hromadnej dopravy (MHD) a hlavných ťahoch. Ako informoval hovorca mesta Vladimír Fabian, robia tak prostredníctvom takzvaných náhradných asfaltových zmesí použiteľných v zimnom období.

Cieľom tohto opatrenia podľa neho je, aby autobusy MHD a motoristi nemuseli obchádzať výtlky a čakať až do jari, keď sa začne so súvislými opravami ciest. Na výtlky používajú studenú asfaltovú zmes a vo výnimočných prípadoch aj liaty asfalt.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, papriky, feferónky, uhorky či zemiaky. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac

Ako spresnil, pracovníci referátu dopravy magistrátu si urobili vlastný prieskum najkritickejších miest na cestách, ktoré sa musia opraviť. „V meste žije množstvo ľudí, ktorí nám posielajú aj správy o stave ciest. Čítame maily z adresy vytlky@kosice.sk, registrujeme ich a pokiaľ nie sú anonymné alebo vulgárne, odpovedáme. Takisto preverujeme všetky sťažnosti, a aj vďaka nim máme prehľad o stave všetkých komunikácií v meste,“ uviedol vedúci referátu Juraj Cichanský.

V uplynulých dňoch opravili napríklad výtlky na Triede KVP, Moskovskej ulici, na Národnej triede či Gorkého ulici. V týchto dňoch pracujú na ceste na Watsonovej ulici a začalo sa aj s vysprávkami na Čermeľskej ceste v smere od Komenského ulice. „Opravy začnú aj na Alejovej, Južnej triede a na ceste od Barce v smere na Valaliky. V piatok (17. 1.) sa uľaví tlmičom motoristov na Lúčnej a Železiarenskej ulici, a takisto na ceste v smere na Malú Idu. V ďalších opravách sa bude pokračovať aj budúci týždeň,“ uviedol Fabian.

Dodal, že po ukončení zimnej údržby sa opäť zaznamenajú všetky nedostatky na cestách v Košiciach, a keď na to budú vhodné klimatické podmienky, začne sa s odstraňovaním výtlkov klasickými metódami. „Prioritou budú hlavné cestné ťahy a trasy MHD. Ukončenie zimnej údržby závisí každý rok od klimatických podmienok, podľa schváleného operačného plánu by to malo byť 30. marca,“ dodal.

reklamná správa

Jedinečný gastronomický zážitok!

Skvelá ázijská kuchyňa. Jedlá z tých najkvalitnejších surovín nájdete v Koshi Sushi

Zistite viac

Čítajte viac: cesty rekonstrukcie

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím